Menu

Każda rama KROSS objęta jest standardową 2-letnią gwarancją producenta. Możesz jednak przedłużyć ochronę ramy stalowej lub aluminiowej dożywotnio. Czytaj więcej >
NOWOŚĆ
KOLEKCJA 2024
.
DO 60 RAT
5/5

Esker 4.0 KRX

Cena
3 599
5 299

- 32%

Oblicz ratę w Alior Bank.
Oblicz ratę w Santander Bank.
30lat
Wybierz rozmiar:
S (19") 28"
L (21") 28"
M (20") 28"
XL (22") 28"
Wersje kolorystyczne:

niebieski / czarny połysk

Esker 4.0 KRX

Ta wersja kolorystyczna nie jest dostępna w Twoim rozmiarze. Wybierz inną wersję lub zapisz się na powiadomienie o dostępności.

Proszę wybrać rozmiar

Twój rozmiar jest niedostępny?

Powiadom o dostępności

  • W celu maksymalnej ochrony naszych ram stworzyliśmy system wymiennych haków, które w razie uszkodzenia można łatwo i szybko wymienić. Aby ograniczyć możliwość uszkodzenia ramy do minimum gwinty umieszczamy na haku lub na specjalnej nakrętce.
  • Hamulce tarczowe gwarantują nam dużą siłę hamowania i dobrą modulację nawet w najcięższych warunkach pogodowych, a ich żywotność jest znacznie dłuższa niż hamulców tradycyjnych.
  • To rozwiązanie, bez którego nowoczesny górski rower wyścigowy nie ma racji bytu. Dzięki wyeliminowaniu zbędnych przejściówek wpływających na sztywność połączenia między ramą a zaciskiem wzrasta precyzja hamowania. Poprawia się również odprowadzenie ciepła co wydłuża żywotność hamulca i poprawia jego efektywność.
  • Sposób malowania polegający na nakładaniu naelektryzowanych cząstek farby proszkowej na aluminium, które wymagają obróbki termicznej. Po spieczeniu powierzchnia lakieru tworzy idealnie gładką powłokę wyjątkowo odporną na uszkodzenia mechaniczne.
logotyp dla rowerów gravel kross

Rowery gravelowe Kross to wszechstronne jednoślady stworzone do pokonywania zarówno asfaltowych dróg, jak i trudniejszych nawierzchni terenowych. Dzięki specjalnie zaprojektowanym ramom gravele Kross łączą komfort jazdy na dłuższych trasach z możliwością eksploracji mniej utwardzonych ścieżek, zapewniając rowerzystom wyjątkową swobodę i dostosowanie do różnorodnych warunków.

 Rower gravelowy KROSS Esker 4.0 KRX na stalowej ramie w kolorze niebieskim wyposażony w osprzęt KRX

KROSS ESKER 4.0 KRX

Stalowy rower to klasyka, a w naszej opinii, jeden z najlepszych materiałów do produkcji unikalnego szutrowca. Dlatego nasz gravel KROSS Esker 4.0 KRX stworzyliśmy dla tych wszystkich, którzy szukają czegoś trwałego i stylowego, a przy okazji wiedzą, że bikepacking to nie chwilowa moda, a stan umysłu. KROSS Esker 4.0 KRX został stworzony po to, żeby bezpiecznie i komfortowo pomóc Ci dotrzeć do celu, niezależnie czy jest to meta wyścigów takich jak Wisła 1200, czy też zwykła przygoda w nieznane.

 Tylna dziesięciobiegowa przerzutka KR7 R5010 oraz mechaniczne hamulce tarczowe TRP Spyre w rowerze gravelowym KROSS Esker 4.0 KRX

Wysokiej klasy osprzęt

KROSS Esker 4.0 KRX został wyposażony w osprzęt KRX, który doskonale sprawdzi się zarówno na asfalcie, jak i w terenie. Zastosowaliśmy sprawdzony napęd w systemie 2x10, który umożliwi komfortową jazdę w każdych warunkach. Kaseta w zakresie 11-32 sprawi, że pojedziesz szybko po płaskim i bez problemu pokonasz strome wzniesienia.
By hamowanie zawsze było przewidywalne, niezależnie od warunków atmosferycznych czy sytuacji na drodze zamontowane zostały mechaniczne hamulce tarczowe. Zapewniają one dużą wyższą siłę hamowania niż klasyczne hamulce v-brake. A dzięki mechanicznym zaciskom hamulców także bezawaryjność i łatwy serwis nawet w trakcie wycieczki rowerowej.

 Stalowa rama, sztywny stalowy widelec oraz opony Wanda w rowerze gravelowym KROSS Esker 4.0 KRX

Technologie zapewniające zabawę z dala od cywilizacji

Rama oraz widelec KROSS Esker 4.0 KRX zostały wykonane ze stali. Materiał ten, obok karbonu, to materiał o najwyższej zdolności pochłaniania wibracji. Rama stalowa nie jest tak sztywna jak aluminiowa, potrafi się jednak odwdzięczyć innymi właściwościami, dzięki swojej wytrzymałości oraz odporności na uszkodzenia, pozwoliły nam na zamontowanie licznych otworów montażowych na akcesoria. Rama jest malowana proszkowo, co przekłada się na trwałość malowania oraz odporność lakieru na uszkodzenia mechaniczne.
Aby zapewnić najlepsze wrażenia z jazdy, KROSS Esker 4.0 KRX został wyposażony w opony o szerokości 38 mm, które doskonale sprawdzą się w każdych warunkach. Do tego dochodzi zaprojektowane z myślą o rowerach szutrowych siodło WTB oraz owijka Fizik, gwarantujące komfort jazdy nawet podczas trudniejszych tras.

Rama i widelec

Materiał Ramy STAL
WIDELEC STAL
Skok widelca BRAK
TYLNY AMORTYZATOR BRAK
SKOK TYLNEGO AMORTYZATORA BRAK
Wykończenie lakieru połysk
Kolor ramy niebieski

Napęd

PRZERZUTKA PRZÓD KR7 R5010-C
PRZERZUTKA TYŁ KR7 R5010
MANETKI KR7 R5010
KORBA PROWHEEL RPL 521-TT
KORONKI 46T-30T/172,5MM
KASETA / WOLNOBIEG SENSAH ROAD-CR-HR10
ZAKRES KASETY/WOLNOBIEGU 11-32T
ILOŚĆ PRZEŁOŻEŃ 20
SUPORT PROWHEEL BB68+
ŁAŃCUCH YBN SH10

Koła

PIASTA PRZÓD ALUMINIUM
PIASTA TYŁ ALUMINIUM
OBRĘCZE WTB ST I23 622X23
OPONY WANDA W3113 700x38C
Szprychy SAPIM
Nyple Mosiężne

Hamulce

HAMULEC PRZÓD TRP SPYRE-C
HAMULEC TYŁ TRP SPYRE-C
DŹWIGNIE HAMULCA KR7 R5010
TARCZE HAMULCOWE SHIMANO RT10 160
Tarcze hamulcowe tył SHIMANO RT10 160

Komponenty

KIEROWNICA ALUMINIUM 31,8 (S, M, L - 420 mm, XL - 440 mm)
WSPORNIK KIEROWNICY ALUMINIUM 31,8/7° (S, M, L - 80 mm, XL - 90 mm)
SIODŁO WTB VOLT SPORT
WSPORNIK SIODŁA ALUMINIUM 27,2 (S, M, L - 350mm, XL - 400mm)
STERY FSA T-848
CHWYTY FIZIK
PEDAŁY BRAK

System e-bike

SILNIK BRAK
BATERIA BRAK
WYŚWIETLACZ BRAK

Informacje dodatkowe

Waga [kg] ok. 12,3

Rozmiar damski czy męski?

Wybrane modele KROSS występują w wersjach damskich i męskich. Jak odróżnić te wersje? Damskie rozmiary/ramy wyróżnione są w tabeli doboru ramy („Jak dobrać rozmiar ramy”) literą „D” poprzedzającą literę z rozmiarem i tak np. DM (17’) 28” oznacza rower dla Pań w rozmiarze M przy wielkości ramy 17 oraz kół 28 cali. Rozmiary bez poprzedzającej litery „D” zwykle oznaczają rozmiar męski lub (w zależności od modelu) uniwersalny (np. modele MTB/MTB XC i inne)

Jak czytać tabele z geometrią ram?

M (19’) 29" – taki zapis oznacza: M – rozmiar ramy wyrażony symbolem, 19’ – rozmiar ramy w calach, a wartość 29” oznacza średnicę koła (obręczy, opony, dętki) wyrażoną w także w calach (zwykle 26, 27,5 oraz 29 cali dla rowerów typu MTB oraz 28 cali dla trekkingowych, miejskich, czy szosowych)

Geometria ROWER ESKER 4.0 KRX

RozmiarS (19') 28"M (20') 28"L (21') 28"XL (22') 28"
Wzrost160-170168-178176-186184-194
Rozmiar kół28"28"28"28"
FS - Rozmiar ramy19202122
ST - Długość rury podsiodłowej470510530560
TT - Efektywna długość górnej rury510530550570
HT - Długość główki ramy105120135155
SA - Kąt rury podsiodłowej757473,573
HA - Kąt główki ramy697171,571
CS - Długość tylnych widełek435435435435
WB - Baza kół1030103110411051
REACH355365375383
STACK552574590611
BBDROP70707070
Szer. kierownicy420420420440
Wspornik siodła350350350400
Dł. ramienia korby172,5172,5172,5172,5
Wspornik kierownicy80808090
Waga (kg)ok. 12,2ok. 12,28ok. 12,34ok. 12,4

Oferujemy przesyłkę kurierską oraz odbiór złożonego roweru w punkcie:


Przesyłka kurierska do domu

0 zł Przesyłka kurierska do domu

Rower przygotowany do jazdy bezpłatnie dostarczymy do domu. Wystarczy przekręcić i przykręcić jedynie trzy elementy: kierownicę, siodełko oraz pedały. Uwaga! Do tego mogą być Ci potrzebne dwa proste narzędzia opisane tutaj. Nie wszystkie nasze modele są wyposażone w pedały - prosimy o sprawdzenie przed zakupem.

Dostawa na nastepny dzień roboczy licząc od dnia wysyłki.

Dostawa do punktu odbioru

49 zł Odbiór u naszego dealera

Zamów rower do naszego autoryzowanego salonu, a przygotujemy wybrany przez Ciebie model w 100% do jazdy. Wystarczy wsiąść i rozpocząć wycieczkę.

Przesyłka kurierska do domu

249 zł Przesyłka paletowa - rower złożony na 100%

Dostawa na palecie roweru gotowego do jazdy. Zdejmij go z palety i ruszaj w trasę. Nie wszystkie nasze modele są wyposażone w pedały - prosimy o sprawdzenie przed zakupem.

W przypadku rowerów o wartości 14999zł dostawa jest bezpłatna.

Dostawa na nastepny dzień roboczy licząc od dnia wysyłki.

Ubezpieczenie rowerów Kross w Compensie online w 30 sekund. Szosa? Gravel? Full? Pamiętaj o ochronie. Polisę możesz nabyć 7 dni od zakupu!
Dlaczego warto?

Brak udziału własnego

W ubezpieczeniu Compensy nie ma udziału własnego w sytuacji szkody

Atrakcyjne warunki

Odszkodowanie wyliczamy zawsze w oparciu o wartość Twojego roweru z dnia jego zakupu.

Suma ubezpieczenia

Częściowe naprawy lub wypłaty odszkodowań nie pomniejszają sumy ubezpieczenia

Składka

Koszt ubezpieczenia roweru zależy wyłącznie od jego wartości. Dla roweru o wartości 2.000 zł składka roczna to 112zł.

Kradzież
i rabunek

Ubezpieczenie działa w następujących przypadkach:
- Kradzież roweru z ulicy, np. ze stojaka, do którego jest przypięty rower,
- Rabunek na ulicy w sytuacji zagrożenia pobiciem,
- Włamanie do komórki lokatorskiej, rowerowni, piwnicy, mieszkania lub z balkonu.
- Kradzież po wypadku drogowym z udziałem rowerzysty.

Uszkodzenie

- Gdy nieumyślne uszkodzisz rower w trakcie jazdy, np. stracisz równowagę i przewrócisz się wraz z rowerem.

- Gdy uszkodzisz rower w wypadku drogowym, np. zderzysz się z innym rowerzystą lub innym pojazdem.

- Gdy rower zostanie uszkodzony przez kogoś na ulicy.

Rekomendowane produkty

ESKER 2.0
GRAVEL 2024
3 999
ESKER 7.0
GRAVEL 2024
9 999
Esker 4.0
GRAVEL 2024
5 699
Esker 7.0
GRAVEL 2024
9 999
Esker 7.0 RIVAL
GRAVEL 2023
9 999
Esker Hybrid 2.0 MS 349 Wh
GRAVEL 2024
7 999
10 999
Esker 4.0 MS
GRAVEL 2024
4 399
5 499
Esker 6.0
GRAVEL 2024
7 999
Esker 1.0
GRAVEL 2024
3 799
Esker 6.0
GRAVEL 2024
7 999
Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się i otrzymuj najświeższe informacje na temat nowych modeli marki KROSS, aktualnych promocji i sukcesów drużyny KROSS ORLEN Cycling Team.
  • FORMY PŁATNOŚCI
    • 2021-07-07 2021-07-07
  • FORMY DOSTAWY
    • Kurier, dealer, paczkomaty Kurier, dealer, paczkomaty
  • USŁUGI
    • Dożywotnia gwarancja, serwis mobilny, raty 0% Dożywotnia gwarancja, serwis mobilny, raty 0%
  • DOBIERZ ROWER

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.