Menu

Każda rama KROSS objęta jest standardową 2-letnią gwarancją producenta. Możesz jednak przedłużyć ochronę ramy stalowej lub aluminiowej dożywotnio. Czytaj więcej >
Produkt niedostępny
KOLEKCJA 2020
.
0/5

ESKER 4.0 2020

Oblicz ratę w Alior Bank.
Oblicz ratę w Santander Bank.
Wersje kolorystyczne:

khaki

ESKER 4.0 2020
S (19") 28"
M 20" 28"
L (21") 28"
XL 22" 28"

KROSS ESKER 4.0

Stalowy rower to klasyka i w naszej opinii jeden z najlepszych materiałów do produkcji unikalnego szutrowca. Dlatego nasz gravel Esker 4.0 stworzyliśmy dla tych wszystkich, którzy szukają czegoś trwałego, a przede wszystkim stylowego. A przy okazji wiedzą, że bikepacking to nie chwilowa moda, a stan umysłu. Esker 4.0 został stworzony po to, żeby bezpiecznie i komfortowo pomóc Ci dotrzeć do punktu docelowego. Niezależnie, czy jest to meta wyścigów czy zwykła wyprawaw nieznane.

Z dala od cywilizacji

Kiedy usiedliśmy do projektowania postawiliśmy sobie za cel stworzenie roweru sięgającego do klasyki, a jednocześnie takiego, który nie boi się nowoczesnych rozwiązań. Dlatego wybraliśmy stal Cro-Mo do zbudowania ramy oraz widelca. Surowiec ten pozwala na znacznie lepsze tłumienie wibracji. Stal, dzięki swojej wytrzymałości oraz odporności na uszkodzenia, pozwoliły nam na zamontowanie licznych otworów montażowych na bidon, bagażnik czy sakwy. Można je umieścić niemal w każdym miejscu na ramie czy widelcu, bez obaw o uszkodzenie ramy, którą pomalowaliśmy w stylowym kolorze khaki. By zapewnić trwałość malowaniu zdecydowaliśmy się na malowanie proszkowe.

Sprawdzony osprzęt

Jako osprzęt zastosowaliśmy szosową grupę Shimano Tiagra uzupełnioną o mechaniczne hamulce tarczowe TRP Spyre-C. Postanowiliśmy także wykorzystać korbę FSA Omega z zewnętrznymi łożyskami suportu, żeby ułatwić konserwację napędu oraz żeby jeszcze efektywniej przenosić Twoją moc na napęd. Hamulce tarczowe TRP Spyre-C zapewniają krótką drogę hamowania, a dzięki mechanicznej konstrukcji zacisku nie potrzebny jest skomplikowany serwis w razie awarii w trasie. Do produkcji kół wybraliśmy 28 calowe obręcze WTB ASYM, które zapletliśmy na piastach Shimano Deore M6000. Obręcze kół WTB Asym i23 są przystosowane do systemu tubeless. Natomiast opony to WTB Resolute o szerokości 42 milimetrów. Za komfortową jazdę nawet w trakcie najdłuższych tras odpowiada siodełko WTB Sport Volt.

Rama i widelec

Materiał Ramy STAL
WIDELEC STAL
Skok widelca BRAK
TYLNY AMORTYZATOR BRAK
SKOK TYLNEGO AMORTYZATORA BRAK
Wykończenie lakieru matowy
Kolor ramy khaki

Napęd

PRZERZUTKA PRZÓD SHIMANO TIAGRA 4700
PRZERZUTKA TYŁ SHIMANO TIAGRA 4700
MANETKI SHIMANO TIAGRA 4700
KORBA FSA OMEGA
KORONKI 46T-36T/172,5MM
KASETA / WOLNOBIEG SHIMANO HG500
ZAKRES KASETY/WOLNOBIEGU 11-34T
ILOŚĆ PRZEŁOŻEŃ 20
SUPORT FSA MEGAEXO BB-4000
ŁAŃCUCH SHIMANO HG54

Koła

PIASTA PRZÓD SHIMANO DEORE M6000
PIASTA TYŁ SHIMANO DEORE M6000
OBRĘCZE WTB ASYM I23 TCS
OPONY WTB RESOLUTE COMP 700x42C

Hamulce

HAMULEC PRZÓD TRP SPYRE-C
HAMULEC TYŁ TRP SPYRE-C
DŹWIGNIE HAMULCA SHIMANO TIAGRA 4700
TARCZE HAMULCOWE SHIMANO RT30 (160)
Tarcze hamulcowe tył SHIMANO RT30 (160)

Komponenty

KIEROWNICA ALUMINIUM 420 MM 31.8
WSPORNIK KIEROWNICY ALUMINIUM 80MM/31,8
SIODŁO WTB VOLT SPORT
WSPORNIK SIODŁA ALUMINIUM SP-218
STERY FSA T-848
CHWYTY KROSS EVA
PEDAŁY BRAK

System e-bike

SILNIK BRAK
BATERIA BRAK
WYŚWIETLACZ BRAK

Rozmiar damski czy męski?

Wybrane modele KROSS występują w wersjach damskich i męskich. Jak odróżnić te wersje? Damskie rozmiary/ramy wyróżnione są w tabeli doboru ramy („Jak dobrać rozmiar ramy”) literą „D” poprzedzającą literę z rozmiarem i tak np. DM (17’) 28” oznacza rower dla Pań w rozmiarze M przy wielkości ramy 17 oraz kół 28 cali. Rozmiary bez poprzedzającej litery „D” zwykle oznaczają rozmiar męski lub (w zależności od modelu) uniwersalny (np. modele MTB/MTB XC i inne)

Jak czytać tabele z geometrią ram?

M (19’) 29" – taki zapis oznacza: M – rozmiar ramy wyrażony symbolem, 19’ – rozmiar ramy w calach, a wartość 29” oznacza średnicę koła (obręczy, opony, dętki) wyrażoną w także w calach (zwykle 26, 27,5 oraz 29 cali dla rowerów typu MTB oraz 28 cali dla trekkingowych, miejskich, czy szosowych)

Geometria ESKER 4.0

RozmiarS (19') 28"M (20') 28"L (21') 28"XL (22') 28"
Wzrost160-170168-178176-186184-194
Rozmiar kół28"28"28"28"
FS - Rozmiar ramy19202122
ST - Długość rury podsiodłowej470510530560
TT - Efektywna długość górnej rury510530550570
HT - Długość główki ramy105120135155
SA - Kąt rury podsiodłowej757473,573
HA - Kąt główki ramy697171,571
CS - Długość tylnych widełek435435435435
WB - Baza kół1030103110411051
REACH355365375383
STACK552574590611
BBDROP70707070
Szer. kierownicy420420440440
Wspornik siodła350350350350
Dł. ramienia korby172,5172,5175175
Wspornik kierownicy80809090
Waga12,212,2812,412,32

Rekomendowane produkty

ESKER 7.0
GRAVEL 2024
9 999
Vento 7.0
Szosowe / ROAD / 2023
9 999
Esker 4.0
GRAVEL 2024
5 699
Esker 7.0
GRAVEL 2024
9 999
Esker 4.0 MS
GRAVEL 2024
4 399
5 499
Esker Hybrid 2.0 MS 349 Wh
GRAVEL 2024
5 999
10 999
Esker 7.0 RIVAL
GRAVEL 2023
9 999
Esker 1.0
GRAVEL 2024
3 799
Esker 1.0
GRAVEL 2024
3 799
Esker 6.0
GRAVEL 2024
7 999
Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się i otrzymuj najświeższe informacje na temat nowych modeli marki KROSS, aktualnych promocji i sukcesów drużyny KROSS ORLEN Cycling Team.
  • FORMY PŁATNOŚCI
    • 2021-07-07 2021-07-07
  • FORMY DOSTAWY
    • Kurier, dealer, paczkomaty Kurier, dealer, paczkomaty
  • USŁUGI
    • Dożywotnia gwarancja, serwis mobilny, raty 0% Dożywotnia gwarancja, serwis mobilny, raty 0%
  • DOBIERZ ROWER

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.