Menu

Każda rama KROSS objęta jest standardową 2-letnią gwarancją producenta. Możesz jednak przedłużyć ochronę ramy carbonowej i full suspension aż do 5 lat po zakupie. Czytaj więcej >
.
Produkt niedostępny
KOLEKCJA 2020
.
0/5

EARTH 1.0 2020

Oblicz ratę w BNP Paribas.
Oblicz ratę w Alior Bank.
30lat
Wersje kolorystyczne:

czarny / grafitowy połysk

EARTH 1.0 2020
S 16" 29"
M 17" 29"
L 19" 29"
XL 21" 29"

Kross Earth 1.0

Kolarstwo górskie, w szczególności kiedy myślimy o tym znanym z tras pucharu świata XC, stawia przed zawodnikami zupełnie nowe wyzwania niż jeszcze kilka lat temu. Dlatego, by wspomóc Cię zarówno w trakcie maratonów MTB jak i na klasycznych rundach XC stworzyliśmy Kross Earth 1.0 Projektując go chcieliśmy stworzyć rower uniwersalny, który sprawdzi się niemal w każdym terenie w jaki go zabierzesz. I pomimo pewnych ustępstw, na które musieliśmy pójść przy dobieraniu komponentów, możemy z dumą powiedzieć, że jest to jeden z najciekawszych rowerów dostępnych w naszej ofercie.

Pełne zawieszenie

Rower do XC nie ma przed sobą tych samych wyzwań, co jeszcze kilka lat temu. Dlatego musiał ewoluować. Rowery MTB typu full suspension coraz częściej wybierane na trudne techniczne trasy wyścigów. Dlatego w Kross Earth 1.0 znajdują się dwa amortyzatory od uznanego, japońskiego producenta Suntour, ramę wykonaną z aluminium superlite, system truninion i sprawdzony osprzęt od Shimano.

Rowerowe komponenty

Rama została wykonana z aluminium superlite. Stop ten dzięki obróbce termicznej odznacza się zwiększoną sztywnością oraz wytrzymałością na przeciążenia, zachowując przy tym niską wagę.

System Trunion to nowoczesny sposób mocowania tylnego amortyzatora do ramy, dzięki czemu jest on krótszy. Jednocześnie jednak zachowuje on tę samą wartość skoku.

Jako przedni amortyzator zastosowany został powietrzny SR Suntour XCR 32 RLR ze 100 mmskoku. Uzupełnia go tylny amortyzator tego samego producenta – SR Suntour Edge R. Na kierownicy znajduje się manetka blokady usztywniająca amortyzator oraz pomagająca w efektywny pedałowaniu na płaskich odcinkach trasy.

Żeby zapewnić mu dobrą trakcję nawet w najbardziej błotnistych warunkach wyposażyliśmy go w sprawdzone na wielu trasach Schwalbe Rapid Rob o szerokości 2,25 cala.

Jako grupę osprzętu naszego fulla wybraliśmy Shimano Alivio w systemie 2x9. Stanowi to doskonałe wprowadzenie do pierwszych startów w amatorskich wyścigach XC oraz maratonach MTB.


Przeczytaj na blogu, jak wybrać rower górski

Rama i widelec

Wykończenie lakieru połysk
Materiał Ramy ALUMINIUM SUPERLITE
WIDELEC SR SUNTOUR XCR 32 RLR AIR
Skok widelca 100mm
TYLNY AMORTYZATOR SR SUNTOUR EDGE R
SKOK TYLNEGO AMORTYZATORA 165x45mm

Napęd

PRZERZUTKA PRZÓD SHIMANO ALIVIO M4020
PRZERZUTKA TYŁ SHIMANO ALIVIO M4000
MANETKI SHIMANO ALIVIO M4000
KORBA SHIMANO ALIVIO M4000
KORONKI 36T-22T/175MM
KASETA / WOLNOBIEG SHIMANO ALIVIO HG400
ZAKRES KASETY/WOLNOBIEGU 11-36T
ILOŚĆ PRZEŁOŻEŃ 18
SUPORT SHIMANO BSA BB52
ŁAŃCUCH SHIMANO HG53

Koła

PIASTA PRZÓD SHIMANO MT400 15x110
PIASTA TYŁ SHIMANO MT400 12x148
OBRĘCZE KROSS
OPONY SCHWALBE RAPID ROB 29x2.25

Hamulce

HAMULEC PRZÓD SHIMANO MT200
HAMULEC TYŁ SHIMANO MT200
DŹWIGNIE HAMULCA SHIMANO MT200
TARCZE HAMULCOWE SHIMANO RT10 (180)
Tarcze hamulcowe tył SHIMANO RT10 (160)

Komponenty

KIEROWNICA ALUMINIUM 740 MM 31.8
WSPORNIK KIEROWNICY ALUMINIUM 80MM/31,8/7°
SIODŁO SELLE ROYAL
WSPORNIK SIODŁA ALUMINIUM 30,9x350
STERY FP-H856B2;1-1/8"-1.5"
CHWYTY KROSS SILKY
PEDAŁY BRAK

System e-bike

SILNIK BRAK
BATERIA BRAK
WYŚWIETLACZ BRAK

Rozmiar damski czy męski?

Wybrane modele KROSS występują w wersjach damskich i męskich. Jak odróżnić te wersje? Damskie rozmiary/ramy wyróżnione są w tabeli doboru ramy („Jak dobrać rozmiar ramy”) literą „D” poprzedzającą literę z rozmiarem i tak np. DM (17’) 28” oznacza rower dla Pań w rozmiarze M przy wielkości ramy 17 oraz kół 28 cali. Rozmiary bez poprzedzającej litery „D” zwykle oznaczają rozmiar męski lub (w zależności od modelu) uniwersalny (np. modele MTB/MTB XC i inne)

Jak czytać tabele z geometrią ram?

M (19’) 29" – taki zapis oznacza: M – rozmiar ramy wyrażony symbolem, 19’ – rozmiar ramy w calach, a wartość 29” oznacza średnicę koła (obręczy, opony, dętki) wyrażoną w także w calach (zwykle 26, 27,5 oraz 29 cali dla rowerów typu MTB oraz 28 cali dla trekkingowych, miejskich, czy szosowych)

Geometria EARTH 1.0

RozmiarS (16') 29"M (17') 29"L (19') 29"XL (21') 29"
Wzrost165-174174-183183-190190-200
Rozmiar kół29"29"29"29"
FS - Rozmiar ramy16171920
ST - Długość rury podsiodłowej400440470500
TT - Efektywna długość górnej rury575600625650
HT - Długość główki ramy100100115115
SA - Kąt rury podsiodłowej74,274,274,174,1
HA - Kąt główki ramy68,568,568,568,5
CS - Długość tylnych widełek435435435435
WB - Baza kół1190111511401165
REACH479409435454
STACK601587587601
BBDROP40404040

Rekomendowane produkty

LEVEL 11.0
Górskie / MTB XC / 2020
6 999
EARTH 2.0 2020
Górskie / MTB XC / 2020
7 999
LEVEL 12.0
Górskie / MTB XC / 2020
8 599
EARTH 3.0 2020
Górskie / MTB XC / 2020
11 999
LEVEL 13.0
Górskie / MTB XC / 2021
9 999
LEVEL 14.0
Górskie / MTB XC / 2021
11 999
EARTH TE
Górskie / MTB XC / 2021
24 999
LEVEL 15.0
Górskie / MTB XC / 2023
15 999
LEVEL 9.0
Górskie / MTB XC / 2020
5 999
LEVEL TE
Górskie / MTB XC / 2021
23 999
Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się i otrzymuj najświeższe informacje na temat nowych modeli marki KROSS, aktualnych promocji i sukcesów drużyny KROSS ORLEN Cycling Team.
  • FORMY PŁATNOŚCI
    • 2021-07-07 2021-07-07
  • FORMY DOSTAWY
    • Kurier, dealer, paczkomaty Kurier, dealer, paczkomaty
  • USŁUGI
    • Dożywotnia gwarancja, serwis mobilny, raty 0% Dożywotnia gwarancja, serwis mobilny, raty 0%
  • DOBIERZ ROWER

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.