Menu

Każda rama KROSS objęta jest standardową 2-letnią gwarancją producenta. Możesz jednak przedłużyć ochronę ramy stalowej lub aluminiowej dożywotnio. Czytaj więcej >

DARMOWA DOSTAWA

.
KOLEKCJA 2023
5/5

LEA 5.0

Cena
2 699
Oblicz ratę w BNP Paribas.
Oblicz ratę w Alior Bank.
30lat
Wersje kolorystyczne:

czarny / turkusowy połysk

LEA 5.0
LEA 5.0 SR
LEA 5.0
LEA 5.0 SR

Proszę wybrać rozmiar

DXXS (14") 27,5"
DS (17") 29"
DXS (16") 27,5"
DM (19") 29"

Twój rozmiar jest niedostępny?

Powiadom o dostępności

KROSS LEA 5.0

Każda z nas chce czasem kupić sobie coś ładnego, a jednocześnie praktycznego. Dlatego też powstał Kross Lea 5.0 – połączenie roweru praktycznego, który sprawdzi się zarówno w mieście jak i w lekkim terenie. Rower stworzony dla nas, kobiet – z uwzględnieniem naszych potrzeb i dostosowany pod kątem naszej budowy. Kiedy chcesz uciec od tego całego zgiełku… po prostu wsiądź na rower.

Osprzęt

Nie szata zdobi człowieka, ale jednak sprawdzony osprzęt to podstawa w przypadku roweru. Dlatego też Kross Lea to osprzęt Shimano z tylną przerzutką Acera współpracująca z 24 przełożeniami. Ułatwi to znalezienie odpowiedniego obciążenia do terenu, w którym aktualnie się znajdujesz. Nigdy więcej problemów z ciężkimi podjazdami..

Lea 5.0 to także amortyzowany widelec SR Suntour XCE28 ułatwiający jazdę w lekkim terenie poprzez wygładzanie nierówności, które możesz napotkać na drodze.

Ponadto rower wyposażony jest w hydrauliczne hamulce tarczowe. Wygoda eksploatacji, wysoka i łatwo modulowana siła hamowania to dwie najważniejsze cechy tego rozwiązania.

Dopasowanie to podstawa

Rama Kross Lea 5.0 została wykonana z aluminium performance. Jest to specjalny stop aluminium performance 6061, dzięki czemu rower jest sztywny i odporny na uszkodzenia. Jednocześnie, jest to stosunkowo lekki materiał, który może zaskoczyć niejedną rowerzystkę swoimi właściwościami. Kross Lea 5.0 to rower MTB przeznaczony do lekkiego terenu. Została w niej zastosowana dostosowana dla kobiet geometria, która ułatwia wsiadanie oraz zsiadanie z roweru, a także jest dostosowana do osób o drobniejszej budowie.

Rama jest malowana proszkowo, co przekłada się na trwałość malowania oraz jego odporność na uszkodzenia mechaniczne. To także rozmiar ramy dopasowany do kół 27,5” lub 29”. To ty wybierasz na jakim rozmiarze kół wolisz jeździć.

Rama i widelec

Wykończenie lakieru połysk
Materiał Ramy ALUMINIUM
WIDELEC SR SUNTOUR XCE28
Skok widelca 80mm
TYLNY AMORTYZATOR BRAK
SKOK TYLNEGO AMORTYZATORA BRAK

Napęd

PRZERZUTKA PRZÓD SHIMANO TOURNEY TY700
PRZERZUTKA TYŁ SHIMANO ACERA M360
MANETKI SHIMANO EF505
KORBA ALUMINIUM
KASETA / WOLNOBIEG SHIMANO HG200
ZAKRES KASETY/WOLNOBIEGU 12-32T
ILOŚĆ PRZEŁOŻEŃ 24
SUPORT FP-B902
ŁAŃCUCH YBN S8

Koła

PIASTA PRZÓD GL-B43F-DS
PIASTA TYŁ GL-B43R-DS
OBRĘCZE KROSS
OPONY 29"x2,1"

Hamulce

HAMULEC PRZÓD SHIMANO MT200
HAMULEC TYŁ SHIMANO MT200
DŹWIGNIE HAMULCA SHIMANO EF505
TARCZE HAMULCOWE DISC (160MM)
Tarcze hamulcowe tył DISC (160)

Komponenty

SIODŁO KROSS
STERY FP-H863 O1-1/8"
CHWYTY KROSS HANDY
PEDAŁY FP-917N

System e-bike

SILNIK BRAK
BATERIA BRAK
WYŚWIETLACZ BRAK

Rozmiar damski czy męski?

Wybrane modele KROSS występują w wersjach damskich i męskich. Jak odróżnić te wersje? Damskie rozmiary/ramy wyróżnione są w tabeli doboru ramy („Jak dobrać rozmiar ramy”) literą „D” poprzedzającą literę z rozmiarem i tak np. DM (17’) 28” oznacza rower dla Pań w rozmiarze M przy wielkości ramy 17 oraz kół 28 cali. Rozmiary bez poprzedzającej litery „D” zwykle oznaczają rozmiar męski lub (w zależności od modelu) uniwersalny (np. modele MTB/MTB XC i inne)

Jak czytać tabele z geometrią ram?

M (19’) 29" – taki zapis oznacza: M – rozmiar ramy wyrażony symbolem, 19’ – rozmiar ramy w calach, a wartość 29” oznacza średnicę koła (obręczy, opony, dętki) wyrażoną w także w calach (zwykle 26, 27,5 oraz 29 cali dla rowerów typu MTB oraz 28 cali dla trekkingowych, miejskich, czy szosowych)

Geometria LEA 5.0

RozmiarDXXS (14') 27,5"DXS (16') 27,5"DS (17') 29"DM (19') 29"
Wzrost147-155155-164164-172172-180
Rozmiar kół27,5"27,5"29"29"
FS - Rozmiar ramy14161719
ST - Długość rury podsiodłowej343394432470
TT - Efektywna długość górnej rury555569581593
HT - Długość główki ramy105110115115
SA - Kąt rury podsiodłowej73737373
HA - Kąt główki ramy70707070
CS - Długość tylnych widełek435435450450
WB - Baza kół1037105111011112
REACH375387394406
STACK590595612611
BBDROP35353535
Szer. kierownicy660660680680
Wspornik siodła300300300350
Dł. ramienia korby175175175175
Wspornik kierownicy70708090
Waga (kg)13,813,914,314,6

Oferujemy przesyłkę kurierską oraz odbiór złożonego roweru w punkcie:


Przesyłka kurierska do domu

0 zł Przesyłka kurierska do domu

Rower przygotowany do jazdy bezpłatnie dostarczymy do domu. Wystarczy przekręcić i przykręcić kierownicę oraz pedały. Uwaga! Do tego mogą być Ci potrzebne dwa proste narzędzia opisane tutaj. Nie wszystkie nasze modele są wyposażone w pedały - prosimy o sprawdzenie przed zakupem.

Dostawa na nastepny dzień roboczy licząc od dnia wysyłki.

Dostawa do punktu odbioru

0 zł Odbiór u naszego dealera

Zamów rower do naszego autoryzowanego salonu, a przygotujemy wybrany przez Ciebie model w 100% do jazdy. Wystarczy wsiąść i rozpocząć wycieczkę.

Program powszechnej ochrony roweru i rowerzysty w PZU już od 58 zł za sezon!
Program składa się z czterech elementów:

Casco

Ubezpieczenie od kradzieży lub zniszczenia roweru

OC

Pokrycie szkód majątkowych wyrządzonych osobom trzecim - osobowych jak i rzeczowych

NNW

Odszkodowanie za doznany uraz podczas jazdy na rowerze

Bagaż

Pokrycie strat związanych ze zniszczeniem lub utratą bagażu

Ochrona
roweru

Obejmuje wszystkie rodzaje rowerów, w tym elektryczne, triathlonowe a także składaki. Ubezpieczycie wypłaci odszkodowanie nawet do 20 tys. zł w razie:
- kradzieży, także z ulicy, (warunkiem jest przypięcie roweru) oraz pomieszczeń zamkniętych na klucz w tym także podziemnych parkingów,
- uszkodzenia lub zniszczenia roweru,
- dodatkowo można ubezpieczyć także bagaż.

Ochrona
rowerzysty

Obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków podczas jazdy rowerem. PZU wypłaci odszkodowanie w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu nawet do sumy 200 tys. zł.

Polisa chroni także finanse rowerzysty. W ramach polisy OC ubezpieczyciel wypłaci osobie trzeciej odszkodowanie, nawet do sumy 200 tys. zł, jeśli ubezpieczony wyrządził jej szkodę.

Assistance - razem z ubezpieczeniem rowerzysta otrzyma od nas pakiet usług pomocowych. PZU zorganizuje np. wizytę domową lekarza czy osobę, która zrobi zakupy czy zaopiekuje się zwierzętami.

Rekomendowane produkty

LEA 1.0
Górskie / MTB WOMAN / 2023
1 699
LEA 6.0
Górskie / MTB WOMAN / 2023
2 999
LEA 3.0
Górskie / MTB WOMAN / 2023
2 399
LEA 3.0
Górskie / MTB WOMAN / 2023
2 399
LEA 1.0
Górskie / MTB WOMAN / 2023
1 699
LEA 2.0
Górskie / MTB WOMAN / 2023
2 099
LEA 5.0
Górskie / MTB WOMAN / 2023
2 699
LEA 8.0 SR
Górskie / MTB WOMAN / 2023
3 799
LEA 2.0 SR
Górskie / MTB WOMAN / 2023
2 099
LEA 5.0 SR
Górskie / MTB WOMAN / 2023
2 699
Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się i otrzymuj najświeższe informacje na temat nowych modeli marki KROSS, aktualnych promocji i sukcesów drużyny KROSS ORLEN Cycling Team.
  • FORMY PŁATNOŚCI
    • 2021-07-07 2021-07-07
  • FORMY DOSTAWY
    • Kurier, dealer, paczkomaty Kurier, dealer, paczkomaty
  • USŁUGI
    • Dożywotnia gwarancja, serwis mobilny, raty 0% Dożywotnia gwarancja, serwis mobilny, raty 0%
  • DOBIERZ ROWER

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.