Menu

Każda rama KROSS objęta jest standardową 2-letnią gwarancją producenta. Możesz jednak przedłużyć ochronę ramy stalowej lub aluminiowej dożywotnio. Czytaj więcej >
Produkt niedostępny
KOLEKCJA 2020
.
5/5

LEA BOOST 1.0 SE

Oblicz ratę w Alior Bank.
Oblicz ratę w Santander Bank.
Wersje kolorystyczne:
DXXS (13") 27,5"
DXS (15") 27,5"
DS (17") 29"
DM (18") 29"

KROSS LEA BOOST 1.0 SE

KROSS Lea Boost 1.0 SE to sposób na ucieczkę w nieznane. Bo każdy człowiek potrzebuje czasem odpocząć od cywilizacji i spędzić nieco czasu na łonie natury. Rolą e-bike’a jest Cię w tym wspomóc, żebyś mogła się zrelaksować, a nie przejmować się tym, czy wjedziesz pod tą stromą ściankę czy też nie. Dlatego jeśli chcesz sprawdzić się w e-bike’owym świecie, który jest pełen nowych i niezbadanych dotąd możliwości, to będzie to jedno z najlepszych rozwiązań.

Shimano Steps

Shimano Steps to zaawansowany system przeznaczony dla rowerów elektrycznych. W KROSS Lea Boost 1.0 SE wykorzystany został wydajny silnik Shimano STEPS DU-E8000 z momentem obrotowym 70 Nm. Wydajna bateria o pojemności 504 Wh umożliwia komfortowe pokonanie do 115 km, a jej pełne ładowanie zajmuje około 5 godzin. Na kierownicy znajduje się wyświetlacz pokazujący wszystkie parametry związane z pracą napędu i informacje o pozostałym zasięgu.

Osprzęt

KROSS Lea Boost 1.0 SE to sprawdzone komponenty Shimano charakteryzujące się wysoką dbałością o detale oraz odpornością na eksploatację. Grupa Shimano Deore to 10 przełożeń umożliwiających płynne dopasowanie do warunków terenowych w jakich się znajdujemy.

KROSS Lea Boost 1.0 SE to także wysokiej jakości amortyzator XCR 32 RL o skoku 100 milimetrów oraz z manetką blokady znajdującą się na kierownicy. W rowerze użyliśmy opon Schwalbe Rapid Rob o szerokości 2,25” dostosowanych do rozmiaru kół użytych w rowerze. Za hamowanie odpowiadają silne hydrauliczne hamulce tarczowe, pomagające w zatrzymaniu się nawet w najtrudniejszym terenie oraz w najgorszych warunkach atmosferycznych.

Technologie

KROSS Lea Boost 1.0 posiada ramę wykonaną z aluminium superlite. Stop ten, dzięki obróbce termicznej charakteryzuje się wysoką sztywnością i wytrzymałością na przeciążenia. A co najważniejsze, niską wagą. Dodatkowo, w najmniej narażonych miejscach rurki ramy są potrójnie cieniowane dla zmniejszenia jej masy. To także geometria dostosowana do preferencji kobiet, a poszczególne rozmiary ram dostępne są z kołami w rozmiarze 27,5” lub 29”.

Każda rama jest także poddawana procesowi znanemu jako hydroformowanie. Pozwala nam to na uzyskanie lżejszych konstrukcji charakteryzujących się wyższą wytrzymałością oraz precyzją wykonania. Wszystkie przewody zostały poprowadzone wewnątrz ramy, dzięki czemu udało nam uzyskać schludny i czysty wygląd ramy. To także element, który okaże się dla ciebie błogosławieństwem, kiedy będziesz musiała go umyć. Napęd elektryczny jest zgodny z przepisami Prawa o ruchu drogowym, a maksymalna prędkość wspomagania to 25 km/h.

Przeczytaj na blogu, dlaczego eBike to doskonały wybór

Rama i widelec

Materiał Ramy ALUMINIUM SUPERLITE
WIDELEC SR SUNTOUR XCR 32 RL COIL
Skok widelca 100mm
TYLNY AMORTYZATOR BRAK
SKOK TYLNEGO AMORTYZATORA BRAK
Wykończenie lakieru połysk
Kolor ramy czarny

Napęd

PRZERZUTKA PRZÓD BRAK
PRZERZUTKA TYŁ SHIMANO DEORE M6000
MANETKI SHIMANO DEORE M6000
KORBA SHIMANO STEPS E8000
KORONKI 38T
KASETA / WOLNOBIEG SHIMANO HG500
ZAKRES KASETY/WOLNOBIEGU 11-42T
ILOŚĆ PRZEŁOŻEŃ 10
ŁAŃCUCH SHIMANO E6090

Koła

PIASTA PRZÓD SHIMANO TX505
PIASTA TYŁ SHIMANO E8000
OBRĘCZE ALUMINIUM
OPONY SCHWALBE RAPID ROB/ 2.25 (DXXS- 27.7, DXS- 27.5, DS- 29, DM- 29)

Hamulce

HAMULEC PRZÓD SHIMANO DEORE M6000
HAMULEC TYŁ SHIMANO DEORE M6000
DŹWIGNIE HAMULCA SHIMANO DEORE M6000
TARCZE HAMULCOWE SHIMANO RT64 180
Tarcze hamulcowe tył SHIMANO RT64 180

Komponenty

KIEROWNICA ALUMINIUM 660 MM 31.8
WSPORNIK KIEROWNICY ALUMINIUM/ 31,8 (DXXS- 80MM, DXS- 80MM, DS- 80MM, DM- 90MM)
SIODŁO KROSS
WSPORNIK SIODŁA ALUMINIUM/ 27,2 (DXXS- 250MM, DXS- 300MM, DS- 350MM, DM- 350MM)
STERY 1-1/8"
CHWYTY KROSS
Korki kierownicy Kross
PEDAŁY BRAK

System e-bike

SILNIK SHIMANO E8000
Umiejscowienie silnika Centralne
Moc silnika 250W
BATERIA SHIMANO BT-E8010 14AH/504WH
Producent baterii SHIMANO
Umiejscowienie baterii Półzintegrowana
Pojemność znamionowa baterii Ah/Wh 14 Ah / 504 Wh
Napięcie znamionowe 36 V
Ładowarka 36 V / 4 A
Ogniwa Li-Ion
Czas ładowania do 80% (h) 2,5
Czas ładowania do 100% (h) 5

Zasięg [km]

85
Przewidywana żywotność powyżej 60% pojemności( ilość cykli ładowania) 1000
Wskaźnik poziomu naładowania Tak
Zamek baterii Tak
Tryby wspomagania Eco, Trail Boost
Walk-Assist Tak
Wejście USB Nie
WYŚWIETLACZ SHIMANO SC-E8000
Licznik rowerowy Tak
Spełniania normy UE dotyczącą rowerów elektrycznych EN15194/EPAC/ISO4210-2 Tak
Maksymalna prędkość wspomagania 25 km/h

Geometria LEA BOOST 1.0

RozmiarDXXS (13') 27,5"DXS (15') 27,5"DS (17') 29"DM (18') 29"
Wzrost148-158158-165165-172172-180
Rozmiar kół27,5"27,5"29"29"
FS - Rozmiar ramy13,515,517,518,5
ST - Długość rury podsiodłowej343390445470
TT - Efektywna długość górnej rury552566565578
HT - Długość główki ramy100115110120
SA - Kąt rury podsiodłowej73747474
HA - Kąt główki ramy68686868
CS - Długość tylnych widełek429430454453
WB - Baza kół1078109311131128
REACH385395390400
STACK583595609620
BBDROP55555555

Oferujemy przesyłkę kurierską oraz odbiór złożonego roweru w punkcie:


Przesyłka kurierska do domu

0 zł Przesyłka kurierska do domu

Rower przygotowany do jazdy bezpłatnie dostarczymy do domu. Wystarczy przekręcić i przykręcić jedynie trzy elementy: kierownicę, siodełko oraz pedały. Uwaga! Do tego mogą być Ci potrzebne dwa proste narzędzia opisane tutaj. Nie wszystkie nasze modele są wyposażone w pedały - prosimy o sprawdzenie przed zakupem.

Dostawa na nastepny dzień roboczy licząc od dnia wysyłki.

Dostawa do punktu odbioru

49 zł Odbiór u naszego dealera

Zamów rower do naszego autoryzowanego salonu, a przygotujemy wybrany przez Ciebie model w 100% do jazdy. Wystarczy wsiąść i rozpocząć wycieczkę.

Przesyłka kurierska do domu

249 zł Przesyłka paletowa - rower złożony na 100%

Dostawa na palecie roweru gotowego do jazdy. Zdejmij go z palety i ruszaj w trasę. Nie wszystkie nasze modele są wyposażone w pedały - prosimy o sprawdzenie przed zakupem.

W przypadku rowerów o wartości 14999zł dostawa jest bezpłatna.

Dostawa na nastepny dzień roboczy licząc od dnia wysyłki.

Ubezpieczenie rowerów Kross w Compensie online w 30 sekund. Szosa? Gravel? Full? Pamiętaj o ochronie. Polisę możesz nabyć 7 dni od zakupu!
Dlaczego warto?

Brak udziału własnego

W ubezpieczeniu Compensy nie ma udziału własnego w sytuacji szkody

Atrakcyjne warunki

Odszkodowanie wyliczamy zawsze w oparciu o wartość Twojego roweru z dnia jego zakupu.

Suma ubezpieczenia

Częściowe naprawy lub wypłaty odszkodowań nie pomniejszają sumy ubezpieczenia

Składka

Koszt ubezpieczenia roweru zależy wyłącznie od jego wartości. Dla roweru o wartości 2.000 zł składka roczna to 112zł.

Kradzież
i rabunek

Ubezpieczenie działa w następujących przypadkach:
- Kradzież roweru z ulicy, np. ze stojaka, do którego jest przypięty rower,
- Rabunek na ulicy w sytuacji zagrożenia pobiciem,
- Włamanie do komórki lokatorskiej, rowerowni, piwnicy, mieszkania lub z balkonu.
- Kradzież po wypadku drogowym z udziałem rowerzysty.

Uszkodzenie

- Gdy nieumyślne uszkodzisz rower w trakcie jazdy, np. stracisz równowagę i przewrócisz się wraz z rowerem.

- Gdy uszkodzisz rower w wypadku drogowym, np. zderzysz się z innym rowerzystą lub innym pojazdem.

- Gdy rower zostanie uszkodzony przez kogoś na ulicy.

Rekomendowane produkty

LEVEL BOOST 1.0 504 WH
Ebike / EBIKE MTB / 2023
7 999
11 999
Hexagon Boost 2.0 349 Wh
Ebike / EBIKE MTB / 2023
7 999
Lea Boost 2.0 349 WH
Ebike / EBIKE MTB / 2023
7 999
Hexagon Boost 1.0 396 WH
Ebike / EBIKE MTB / 2022
5 999
Hexagon Boost 1.0 522 WH
Ebike / EBIKE MTB / 2023
5 999
Level Boost 2.0 504 WH
Ebike / EBIKE MTB / 2023
14 999
Hexagon Boost 3.0 518 Wh
Ebike / EBIKE MTB / 2023
8 999
Level Boost 2.0 504 WH
Ebike / EBIKE MTB / 2023
14 999
Hexagon Boost 3.0 576 Wh
Ebike / EBIKE MTB / 2023
9 999
Level Boost 3.0 630 WH
Ebike / EBIKE MTB / 2023
15 999
Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się i otrzymuj najświeższe informacje na temat nowych modeli marki KROSS, aktualnych promocji i sukcesów drużyny KROSS ORLEN Cycling Team.
  • FORMY PŁATNOŚCI
    • 2021-07-07 2021-07-07
  • FORMY DOSTAWY
    • Kurier, dealer, paczkomaty Kurier, dealer, paczkomaty
  • USŁUGI
    • Dożywotnia gwarancja, serwis mobilny, raty 0% Dożywotnia gwarancja, serwis mobilny, raty 0%
  • DOBIERZ ROWER

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.