Menu

Każda rama KROSS objęta jest standardową 2-letnią gwarancją producenta. Możesz jednak przedłużyć ochronę ramy stalowej lub aluminiowej dożywotnio. Czytaj więcej >
Produkt niedostępny
KOLEKCJA 2022
.
5/5

Esprit 3.1

Oblicz ratę w Alior Bank.
Oblicz ratę w Santander Bank.
Wersje kolorystyczne:

czarny / biały / limonkowy mat

Esprit 3.1
S (17") 29"
M (19") 29"
L (21") 29"

KROSS ESPRIT 3.1

KROSS GO Esprit 3.1 to rower dla każdego miłośnika wycieczek oraz rekreacyjnej jazdy. Ten rower górski o niewymagającej geometrii pozwoli zasiąść Ci spokojnie za kierownicą. Oznacza to, że w przeciwieństwie do rowerów sportowych nie będziesz zmuszony jechać w pochylonej pozycji oraz nadwyrężać sobie nadmiernie rąk i pleców. KROSS GO Esprit 3.1 to rekreacyjny rower górski dla każdego miłośnika sportowej jazdy oraz odkrywania najpiękniejszych zakątków naszego świata.

Poznaj zalety KROSS Esprit 3.1 

KROSS Esprit 3.1 dzięki wyposażeniu go w 24 biegi pozwoli Ci na płynną i wygodną jazdę w każdym terenie. Zamontowaliśmy w nim tylną przerzutkę Shimano Alivio M3100 oraz przednią Shimano Tourney, które płynnie i precyzyjnie zmieniają biegi. Zastosowane przełożenia bez problemu pozwolą pokonać trudne podjazdy oraz umożliwią rozpędzenie się na płaskim terenie.

KROSS Esprit 3.1 pomimo swojego rekreacyjnego charakteru to rower górski, dlatego zastosowaliśmy w nim hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano MT-200, które oferują dużą moc hamowania oraz duży zakres jej modulacji. Pozwolą Ci one na zapanowanie nad rowerem w każdych warunkach. Amortyzator SR Suntour XCT HLO o skoku 100 milimetrów to uniwersalny widelec, który uprzyjemni jazdę po niesprzyjającym terenie czy po nierównej nawierzchni. Ponadto manetka blokady znajdująca się na kierownicy, pozwoli Ci go usztywnić, by nie tracić niepotrzebnie energii podczas jazdy po płaskim.

Rower został wyposażony w 29 calowe koła, które sprawnie pokonają wszystkie przeszkody. Opony o szerokości 2,1 cala zapewniają niskie opory toczenia oraz wysoką przyczepność w każdych warunkach.

Lekki i sztywny rower górski

Aluminiowa rama KROSS Esprit 3.1 sprawia, że jest to rower lekki i sztywny. Posiada on wygodną geometrię, która umożliwia przyjęcie zrelaksowanej pozycji za kierownicą.

Całość uzupełniają lekkie i wytrzymałe komponenty z aluminium - sztyca, mostek i kierownica.

Rama i widelec

Materiał Ramy ALUMINIUM
WIDELEC SR SUNTOUR XCT30 HLO
Skok widelca 100mm
TYLNY AMORTYZATOR BRAK
SKOK TYLNEGO AMORTYZATORA BRAK
Wykończenie lakieru połysk
Kolor ramy czarny

Napęd

PRZERZUTKA PRZÓD SHIMANO TOURNEY TY700
PRZERZUTKA TYŁ SHIMANO ALIVIO M3100
MANETKI SHIMANO ALTUS M315
KORBA PROWHEEL
KORONKI 42T-34T-24T/170MM
KASETA / WOLNOBIEG SHIMANO HG31
ZAKRES KASETY/WOLNOBIEGU 11-32T
ILOŚĆ PRZEŁOŻEŃ 24
SUPORT FP-B902
ŁAŃCUCH YBN S8

Koła

PIASTA PRZÓD GL-B43F-DS
PIASTA TYŁ GL-B43R-DS
OBRĘCZE KROSS
OPONY WANDA P1255 29X2,1

Hamulce

HAMULEC PRZÓD SHIMANO MT200
HAMULEC TYŁ SHIMANO MT200
DŹWIGNIE HAMULCA SHIMANO MT200
TARCZE HAMULCOWE SHIMANO RT66 180
Tarcze hamulcowe tył 160

Komponenty

KIEROWNICA ALUMINIUM 640 MM 25.4
WSPORNIK KIEROWNICY 90MM/25,4
SIODŁO KROSS
STERY FP-H816 O1-1/8"
Zacisk siodła Kross (szybkozamykacz)
CHWYTY KROSS
PEDAŁY TWORZYWO/STAL

System e-bike

SILNIK BRAK
BATERIA BRAK
WYŚWIETLACZ BRAK

Rozmiar damski czy męski?

Wybrane modele KROSS występują w wersjach damskich i męskich. Jak odróżnić te wersje? Damskie rozmiary/ramy wyróżnione są w tabeli doboru ramy („Jak dobrać rozmiar ramy”) literą „D” poprzedzającą literę z rozmiarem i tak np. DM (17’) 28” oznacza rower dla Pań w rozmiarze M przy wielkości ramy 17 oraz kół 28 cali. Rozmiary bez poprzedzającej litery „D” zwykle oznaczają rozmiar męski lub (w zależności od modelu) uniwersalny (np. modele MTB/MTB XC i inne)

Jak czytać tabele z geometrią ram?

M (19’) 29" – taki zapis oznacza: M – rozmiar ramy wyrażony symbolem, 19’ – rozmiar ramy w calach, a wartość 29” oznacza średnicę koła (obręczy, opony, dętki) wyrażoną w także w calach (zwykle 26, 27,5 oraz 29 cali dla rowerów typu MTB oraz 28 cali dla trekkingowych, miejskich, czy szosowych)

Geometria ESPRIT 3.1

RozmiarS (17') 29"M (19') 29"L (21') 29"
Wzrost174-180180-188188-195
Rozmiar kół29"29"29"
FS - Rozmiar ramy171921
ST - Długość rury podsiodłowej432483534
TT - Efektywna długość górnej rury590610630
HT - Długość główki ramy110120130
SA - Kąt rury podsiodłowej72,572,572,5
HA - Kąt główki ramy70,570,570,5
CS - Długość tylnych widełek443443443
WB - Baza kół108511051125
REACH395412429
STACK637647656
BBDROP636363
Szer. kierownicy640640640
Wspornik siodła350350350
Dł. ramienia korby170170170
Wspornik kierownicy9090110
Waga13,713,813,9

Oferujemy przesyłkę kurierską oraz odbiór złożonego roweru w punkcie:


Przesyłka kurierska do domu

0 zł Przesyłka kurierska do domu

Rower przygotowany do jazdy bezpłatnie dostarczymy do domu. Wystarczy przekręcić i przykręcić jedynie trzy elementy: kierownicę, siodełko oraz pedały. Uwaga! Do tego mogą być Ci potrzebne dwa proste narzędzia opisane tutaj. Nie wszystkie nasze modele są wyposażone w pedały - prosimy o sprawdzenie przed zakupem.

Dostawa na nastepny dzień roboczy licząc od dnia wysyłki.

Dostawa do punktu odbioru

49 zł Odbiór u naszego dealera

Zamów rower do naszego autoryzowanego salonu, a przygotujemy wybrany przez Ciebie model w 100% do jazdy. Wystarczy wsiąść i rozpocząć wycieczkę.

Przesyłka kurierska do domu

249 zł Przesyłka paletowa - rower złożony na 100%

Dostawa na palecie roweru gotowego do jazdy. Zdejmij go z palety i ruszaj w trasę. Nie wszystkie nasze modele są wyposażone w pedały - prosimy o sprawdzenie przed zakupem.

W przypadku rowerów o wartości 14999zł dostawa jest bezpłatna.

Dostawa na nastepny dzień roboczy licząc od dnia wysyłki.

Ubezpieczenie rowerów Kross w Compensie online w 30 sekund. Szosa? Gravel? Full? Pamiętaj o ochronie. Polisę możesz nabyć 7 dni od zakupu!
Dlaczego warto?

Brak udziału własnego

W ubezpieczeniu Compensy nie ma udziału własnego w sytuacji szkody

Atrakcyjne warunki

Odszkodowanie wyliczamy zawsze w oparciu o wartość Twojego roweru z dnia jego zakupu.

Suma ubezpieczenia

Częściowe naprawy lub wypłaty odszkodowań nie pomniejszają sumy ubezpieczenia

Składka

Koszt ubezpieczenia roweru zależy wyłącznie od jego wartości. Dla roweru o wartości 2.000 zł składka roczna to 112zł.

Kradzież
i rabunek

Ubezpieczenie działa w następujących przypadkach:
- Kradzież roweru z ulicy, np. ze stojaka, do którego jest przypięty rower,
- Rabunek na ulicy w sytuacji zagrożenia pobiciem,
- Włamanie do komórki lokatorskiej, rowerowni, piwnicy, mieszkania lub z balkonu.
- Kradzież po wypadku drogowym z udziałem rowerzysty.

Uszkodzenie

- Gdy nieumyślne uszkodzisz rower w trakcie jazdy, np. stracisz równowagę i przewrócisz się wraz z rowerem.

- Gdy uszkodzisz rower w wypadku drogowym, np. zderzysz się z innym rowerzystą lub innym pojazdem.

- Gdy rower zostanie uszkodzony przez kogoś na ulicy.

Rekomendowane produkty

Hexagon 3.0
Górskie / MTB / 2023
2 299
Hexagon 3.0
Górskie / MTB / 2023
2 299
Hexagon 5.0
Górskie / MTB / 2023
2 699
Hexagon 5.0
Górskie / MTB / 2023
2 699
Hexagon 5.0 MS
Górskie / MTB / 2023
2 599
Hexagon 3.0
Górskie / MTB / 2024
2 499
Hexagon 5.0
Górskie / MTB / 2024
3 499
Hexagon 5.0
Górskie / MTB / 2024
3 499
Hexagon 3.0
Górskie / MTB / 2024
2 499
Hexagon 5.0
Górskie / MTB / 2024
3 499
Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się i otrzymuj najświeższe informacje na temat nowych modeli marki KROSS, aktualnych promocji i sukcesów drużyny KROSS ORLEN Cycling Team.
  • FORMY PŁATNOŚCI
    • 2021-07-07 2021-07-07
  • FORMY DOSTAWY
    • Kurier, dealer, paczkomaty Kurier, dealer, paczkomaty
  • USŁUGI
    • Dożywotnia gwarancja, serwis mobilny, raty 0% Dożywotnia gwarancja, serwis mobilny, raty 0%
  • DOBIERZ ROWER

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.