Menu

Kolejne sukcesy zawodników Kross Staff Team

Opublikowano:

Autor:

Magda

Kategoria:

W ostatnim czasie zawodnicy Kross Staff Team brali udział w kolejnych wyścigach, zdobywając najwyższe laury. Zapraszam na podsumowanie ostatnich miesięcy!

W tym artykule przeczytasz o:

 1. Beskidy MTB Trophy
 2. Lotto Poland Bike i Cisowianka Mazovia MTB Maraton
 3. Cisowianka Road Tour
 4. Rowerowych 1500km przejechanych w Szwajcarii, Austrii i Włoszech
Kolejne sukcesy zawodników Kross Staff Team

Triumf zawodnika KST w Beskidy MTB Trophy

W czerwcu w polskich Beskidach rozgrywał się jeden z najtrudniejszych wyścigów etapowych BESKIDY MTB TROPHY. Międzynarodowa obsada i bardzo wymagająca trasa podwyższała trudy wyścigu. Na zawodników czekało nie lada wyzwanie: 4 dni, ponad 210km i blisko 8000m przewyższeń przy ogromnych ulewach. Na starcie nie zabrakło zawodników Kross Staff Team. Na pierwszym etapie Bartosz Grędziński zajął 4. miejsce open oraz 2. miejsce w kat. M1. Kolejne etapy to coraz większe zmęczenie. Nasz najlepszy zawodnik trzymał równe tempo meldując się w Top 10 oraz jako trzeci w kat. M1. Na trzecim etapie przy bardzo trudnych warunkach pogodowych Bartek miał pecha: zerwał łańcuch, ale nie poddał się i po ekspresowej naprawie odrobił straty dojeżdżając jako 9. zawodnik open i 3. w kat. M1. Ostatni etap to prawdziwe pure MTB. Karkołomne zjazdy, które utrudniała bardzo deszczowa pogoda i bardzo wyczerpujące podjazdy, dawały mocno w kość. Bartek zachował zimną krew i znowu jako 9. open i 3. w kat. M1.

Ku zdziwieniu wielu zawodników warto wspomnieć, że Bartek całą etapówkę przejechał na oponach SCYLLA 2.25 w wersji TEXTRA. Opony wytrzymywały w górskich warunkach ryzykowne zjazdy Bartka, ale też pozwalały mu podjeżdżać na bardzo śliskich błotnistych podjazdach. Opony Mitas Scylla Textra będą montowane w topowych modelach Kross LEVEL.

Zmagania MTB w Płocku, Kozienicach, Olsztynie

Warto wspomnieć też o startach naszych zawodników w cyklu Lotto Poland Bike, który organizował MP XCO w Warszawie. W edycji płockiej Bartosz Grędziński zajął 5. miejsce open oraz 2 w kat. M.2. Identyczne lokaty zdobył w zawodach rozegranych w Kozienicach.

Z kolei w Olsztynie rozgrywana została impreza w ramach Cisowianka Mazovia MTB Maraton. Nasza ekipa pojawiła się w Olsztynie w czteroosobowym składzie. Punktowali Grzegorz Furman, Kazimierz Niewiarowski, Janusz Jastrzębowski i Bartosz Grędziński, który pokonał dystans GIGA w 3 godziny i 10 min dojeżdżając jako 7. zawodnik open 3 w kat. M2.

Vento szybsze niż wiatr

Na dwa medale spisali się nasi szosowcy podczas specjalnego etapu Cisowianka Road Tour, który odbył się w Radzyminie. Unikatowa trasa zawodów wiodła radzymińskimi szutrami sprawiając, iż zawodnicy mogli poczuć się jak na kolarskim klasyku Strade Bianche. Na długim dystansie PRO (96km) ścigał się Piotr Falczyński, który ostatecznie dojechał jako 3. w kat. M2. Na dystansie 1/2 PRO (56km) triumfowali: Anna Para (3. w kat. M2) oraz Krzysztof Kłosowski (4. w kat. M2). Zawodnicy startowali na rowerach Vento 6.0 oraz Vento 9.0.

Warto wspomnieć, iż zawodnik Piotr Falczyński wystartował także w lipcu w Mistrzostwach Polski Masters w kolarstwie szosowym. Trasa liczyła 136 km poprowadzona na krętej i szybkiej rundzie dookoła Serocka. Piotr bardzo mocno pracował na trasie, aby utrzymać się w rozpędzonym peletonie, trasa była szybka i wymagała sporej koncentracji. Przyspieszenie Vento pomagało Piotrowi, utrzymywał się w grupie po wyjściu z każdego zakrętu i szybko kasował różnice. Piotr swoje zmagania zakończył finiszując z peletonem na 25. miejscu w kategorii M20.

Z kolei na zawodach triathlonowych IRONMAN 70.3 w Gdyni wystartował Marek Andrzej. Marek zmierzył się z dystansem sprint: przepłynął 750m, przejechał na rowerze 20km i przebiegł 5km, a to wszystko w czasie 1h 15 min i 36 sekund. Uzyskał 104. lokatę na 800 startujących.

Rowerem do Szwajcarii i Włoch

Dwójka naszych zawodników w trakcie urlopu udała się na wyprawę do Szwajcarii, Włoch i Austrii – na rowerach, a jakże! Anna Para i Krzysztof Kłosowski spędzili lipiec na dwóch kółkach, pokonując 1500km oraz ponad 20 000m w pionie. Trasa była kontynuacją ich wcześniejszych podróży. Nie obyło się też bez zdobywania najwyższych przełęczy: zaliczyli m.in. malowniczą przełęcz św. Gottharda, przełęcz Furka oraz Grimsel (każda z nich to ponad 2000m wspinaczki w pionie). Zwiedzili m.in. Padwę, Weronę, Wenecję, Zurych, Lucernę, Innsbruck i wiele innych miejsc. Szersza relacja z podróży niebawem!

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się i otrzymuj najświeższe informacje na temat nowych modeli marki KROSS, aktualnych promocji i sukcesów drużyny KROSS ORLEN Cycling Team.
 • FORMY PŁATNOŚCI
  • 2021-07-07 2021-07-07
 • FORMY DOSTAWY
  • Kurier, dealer, paczkomaty Kurier, dealer, paczkomaty
 • USŁUGI
  • Dożywotnia gwarancja, serwis mobilny, raty 0% Dożywotnia gwarancja, serwis mobilny, raty 0%
 • DOBIERZ ROWER

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.