Każda rama KROSS objęta jest standardową 2-letnią gwarancją producenta. Możesz jednak przedłużyć ochronę ramy stalowej lub aluminiowej dożywotnio. Czytaj więcej >
Produkt niedostępny

DARMOWA DOSTAWA

KOLEKCJA 2022
.
0/5

LEA 3.0

Cena
2 099
Oblicz ratę w BNP Paribas.
30lat
Wersje kolorystyczne:

biały / fioletowy połysk

LEA 3.0
DXXS (13") 26"
DXS (15") 26"
DXS (15") 27,5"
DS (17") 27,5"
DM (19") 27,5"
Powiadom o dostępności

KROSS LEA 3.0 

Każda z Nas chce czasem kupić sobie coś ładnego, a jednocześnie praktycznego. Dlatego też powstał KROSS Lea 3.0 – połączenie roweru praktycznego, który sprawdzi się zarówno w mieście jak i w lekkim terenie. Rower stworzony dla Nas, kobiet – z uwzględnieniem naszych potrzeb i dostosowany pod kątem naszej budowy. Kiedy chcesz uciec od tego całego zgiełku… po prostu wsiądź na rower. KROSS Lea 3.0 w 2022 roku to kontynuacja myśli przyświecającej nam przy projektowaniu poprzednich generacji tego roweru. To nie tylko nowy lakier położony na ramie – poprawiliśmy wiele drobnych detali, które przekładają się na przyjemność oraz komfort płynące z jazdy.

Osprzęt 

KROSS Lea 3.0 to sprawdzony osprzęt od uznanych producentów. Za przyjemną oraz szybką zmianę przełożeń odpowiedzialna jest tylna oraz przednia przerzutka Shimano. Dzięki trzyrzędowej korbie oraz siedmiobiegowej kasecie udało nam się wyposażyć rower w 21 przełożeń, które przydadzą się w każdym terenie, w który postanowisz zabrać rower. Dzięki amortyzowanemu widelcowi KROSS jazda po nierównościach oraz pokonywanie krawężników nie będzie stanowić już żadnych problemów. Ponadto rower wyposażony jest w mechaniczne hamulce tarczowe. Wygoda eksploatacji oraz wysoka siła hamowania to dwie najważniejsze cechy tego rozwiązania.

Dopasowanie to podstawa 

Rama KROSS Lea 3.0 została wykonana z aluminium performance. Jest to specjalny stop aluminium performance 6061, dzięki czemu rower jest sztywny i odporny na złamania. Jednocześnie, jest to stosunkowo lekki materiał, który może zaskoczyć niejedną rowerzystkę swoimi właściwościami. KROSS Lea 3.0 to rower MTB przeznaczony do lekkiego terenu. Zastosowano dostosowaną dla kobiet geometrię, która ułatwia wsiadanie oraz zsiadanie z roweru, a także jest dostosowana do osób o drobniejszej budowie. Rama jest malowana proszkowo, co przekłada się na trwałość malowania oraz jego odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Rama i widelec

Wykończenie lakieru połysk
Materiał Ramy ALUMINIUM PERFORMANCE WOMEN GE
WIDELEC KROSS
Skok widelca 80mm
TYLNY AMORTYZATOR BRAK
Skok tylnego amortyzatora BRAK

Napęd

PRZERZUTKA PRZÓD SHIMANO TOURNEY TY300
PRZERZUTKA TYŁ SHIMANO ALTUS M310
MANETKI SHIMANO EF41
KORBA WHEEL TOP
Koronki 42T-34T-24T/170MM
KASETA / WOLNOBIEG SHIMANO MF TZ500
Zakres kasety / wolnobiegu 14-28T
ILOŚĆ PRZEŁOŻEŃ 21
SUPORT FP-B902
ŁAŃCUCH YBN S50

Koła

PIASTA PRZÓD GL-B10F-DS
PIASTA TYŁ GL-B10R-DS
OBRĘCZE KROSS
OPONY WANDA 27,5X2.1

Hamulce

HAMULEC PRZÓD TARCZOWY MECHANICZNY
HAMULEC TYŁ TARCZOWY MECHANICZNY
DŹWIGNIE HAMULCA SHIMANO EF41
TARCZE HAMULCOWE DISC (160)

Komponenty

KIEROWNICA ALUMINIUM 660 MM 31.8
WSPORNIK KIEROWNICY ALUMINIUM 90MM/31,8/7°
SIODŁO SELLE ROYAL
WSPORNIK SIODŁA ALUMINIUM 27,2x350
STERY FP-H863 O1-1/8"
CHWYTY KROSS HANDY
PEDAŁY FP-917N

System e-bike

SILNIK BRAK
BATERIA BRAK
WYŚWIETLACZ BRAK

Informacje dodatkowe

Waga [kg] 14.500

Rozmiar damski czy męski?

Wybrane modele KROSS występują w wersjach damskich i męskich. Jak odróżnić te wersje? Damskie rozmiary/ramy wyróżnione są w tabeli doboru ramy („Jak dobrać rozmiar ramy”) literą „D” poprzedzającą literę z rozmiarem i tak np. DM (17’) 28” oznacza rower dla Pań w rozmiarze M przy wielkości ramy 17 oraz kół 28 cali. Rozmiary bez poprzedzającej litery „D” zwykle oznaczają rozmiar męski lub (w zależności od modelu) uniwersalny (np. modele MTB/MTB XC i inne)

Jak czytać tabele z geometrią ram?

M (19’) 29" – taki zapis oznacza: M – rozmiar ramy wyrażony symbolem, 19’ – rozmiar ramy w calach, a wartość 29” oznacza średnicę koła (obręczy, opony, dętki) wyrażoną w także w calach (zwykle 26, 27,5 oraz 29 cali dla rowerów typu MTB oraz 28 cali dla trekkingowych, miejskich, czy szosowych)

Geometria LEA 3.0

RozmiarDXXS (13') 26"DXS (15') 26"DXS (15') 27,5"DS (17') 27,5"DM (19') 27,5"
Wzrost137-147147-157157-162162-168168-178
Rozmiar kół26"26"27,5"27,5"27,5"
FS - Rozmiar ramy1315151719
ST - Długość rury podsiodłowej330381380430480
TT - Efektywna długość górnej rury530545560570580
HT - Długość główki ramy115125125135145
SA - Kąt rury podsiodłowej72,572,57372,572,5
HA - Kąt główki ramy7070707070
CS - Długość tylnych widełek430430435435435
WB - Baza kół10151031104310481058
REACH349361374375382
STACK574584609619628
BBDROP3535353535
Szer. kierownicy640640660660660
Wspornik siodła350350350350350
Dł. ramienia korby170170170170170
Wspornik kierownicy6075757590
Waga (kg)13,713,814,414,514,5

Oferujemy przesyłkę kurierską oraz odbiór złożonego roweru w punkcie:


Przesyłka kurierska do domu

0 zł Przesyłka kurierska do domu

Rower przygotowany do jazdy bezpłatnie dostarczymy do domu. Wystarczy przekręcić i przykręcić kierownicę oraz pedały. Uwaga! Do tego mogą być Ci potrzebne dwa proste narzędzia opisane tutaj. Nie wszystkie nasze modele są wyposażone w pedały - prosimy o sprawdzenie przed zakupem.

Dostawa na nastepny dzień roboczy licząc od dnia wysyłki.

Dostawa do punktu odbioru

0 zł Odbiór u naszego dealera

Zamów rower do naszego autoryzowanego salonu, a przygotujemy wybrany przez Ciebie model w 100% do jazdy. Wystarczy wsiąść i rozpocząć wycieczkę.

Wybierz ochronę, którą chcesz zamówić razem z produktem.

Program wszechstronnej ochrony roweru i rowerzysty składa się z czterech elementów

Casco

Ubezpieczenie od kradzieży lub zniszczenia roweru

OC

Pokrycie szkód majątkowych wyrządzonych osobom trzecim - osobowych jak i rzeczowych

NNW

Odszkodowanie za doznany uraz podczas jazdy na rowerze

Bagaż

Pokrycie strat związanych ze zniszczeniem lub utratą bagażu

Ochrona
roweru

Obejmuje wszystkie rodzaje rowerów, w tym elektryczne, triathlonowe a także składaki. Ubezpieczycie wypłaci odszkodowanie nawet do 20 tys. zł w razie:
- kradzieży, także z ulicy, (warunkiem jest przypięcie roweru) oraz pomieszczeń zamkniętych na klucz w tym także podziemnych parkingów,
- uszkodzenia lub zniszczenia roweru,
- dodatkowo można ubezpieczyć także bagaż.

Ochrona
rowerzysty

Obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków podczas jazdy rowerem. PZU wypłaci odszkodowanie w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu nawet do sumy 200 tys. zł.

Polisa chroni także finanse rowerzysty. W ramach polisy OC ubezpieczyciel wypłaci osobie trzeciej odszkodowanie, nawet do sumy 200 tys. zł, jeśli ubezpieczony wyrządził jej szkodę.

Assistance - razem z ubezpieczeniem rowerzysta otrzyma od nas pakiet usług pomocowych. PZU zorganizuje np. wizytę domową lekarza czy osobę, która zrobi zakupy czy zaopiekuje się zwierzętami.

Rekomendowane produkty

LEA 6.0
Turystyczne / CROSS / 2022
2 699
LEA 8.0 SR
Górskie / MTB WOMAN / 2022
3 499
LEA 3.0 SR
Górskie / MTB WOMAN / 2022
2 099
LEA 3.0 SR
Górskie / MTB WOMAN / 2022
2 099
LEA 1.0
Górskie / MTB WOMAN / 2022
1 499
LEA 1.0
Górskie / MTB WOMAN / 2022
1 499
LEA 2.0
Górskie / MTB WOMAN / 2022
1 799
LEA 5.0
Górskie / MTB WOMAN / 2022
2 399
LEA 2.0 SR
Górskie / MTB WOMAN / 2022
1 799
LEA 5.0 SR
Górskie / MTB WOMAN / 2022
2 399
Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się i otrzymuj najświeższe informacje na temat nowych modeli marki KROSS, aktualnych promocji i sukcesów drużyny KROSS ORLEN Cycling Team.
  • FORMY PŁATNOŚCI
    • 2021-07-07 2021-07-07
  • FORMY DOSTAWY
    • Kurier, dealer, paczkomaty Kurier, dealer, paczkomaty
  • USŁUGI
    • Dożywotnia gwarancja, serwis mobilny, raty 0% Dożywotnia gwarancja, serwis mobilny, raty 0%

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.