Menu

Każda rama KROSS objęta jest standardową 2-letnią gwarancją producenta. Możesz jednak przedłużyć ochronę ramy stalowej lub aluminiowej dożywotnio. Czytaj więcej >
KOLEKCJA 2023
.
RATY 20x0%
5/5

Lea 1.1 SR

Cena
1 299
Oblicz ratę w Alior Bank.
Oblicz ratę w Santander Bank.
30lat
Wybierz rozmiar:
DS (17") 26"
DXXS (13") 26"
DXS (15") 26"
DM (19") 26"
Wersje kolorystyczne:

biały / niebieski połysk

Lea 1.1 SR
LEA 1.0 SR

Ta wersja kolorystyczna nie jest dostępna w Twoim rozmiarze. Wybierz inną wersję lub zapisz się na powiadomienie o dostępności.

Proszę wybrać rozmiar

Twój rozmiar jest niedostępny?

Powiadom o dostępności

  • Sposób malowania polegający na nakładaniu naelektryzowanych cząstek farby proszkowej na aluminium, które wymagają obróbki termicznej. Po spieczeniu powierzchnia lakieru tworzy idealnie gładką powłokę wyjątkowo odporną na uszkodzenia mechaniczne.
  • W celu maksymalnej ochrony naszych ram stworzyliśmy system wymiennych haków, które w razie uszkodzenia można łatwo i szybko wymienić. Aby ograniczyć możliwość uszkodzenia ramy do minimum gwinty umieszczamy na haku lub na specjalnej nakrętce.
logotyp na ramę dla rowerów mtb kross

Rowery górskie Kross to doskonałe narzędzia do podbijania trudnych szlaków terenowych, łączące wytrzymałe konstrukcje z zaawansowanymi technologiami amortyzacyjnymi. Z solidnymi ramami, precyzyjnymi hamulcami i innowacyjnymi systemami przerzutek modele MTB Kross są stworzone, by sprostać wyzwaniom bezdroży i dostarczyć pasjonatom jazdy terenowej niezapomnianych przygód.

Damski rower górski MTB Woman Kross Lea 1.1 SR na aluminiowej ramie w kolorze białym wyposażony w osprzęt Sunrace oraz Shimano

KROSS LEA 1.1 SR

Każda z nas chce czasem wyjechać z miasta i odpocząć w lesie z dala od cywilizacji. Albo rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady. Nie warto pozwolić, żeby w takich sytuacjach ograniczał nas rower. Dla wszystkich, którzy cenią sobie uniwersalność w przystępnej cenie powstał KROSS Lea 1.1 SR. To budżetowy rower miejski z możliwością zamontowania szerszej, terenowej opony. Wygodna geometria pozwala przyjąć zrelaksowaną, ułatwiającą obserwację otoczenia, pozycję za kierownicą.

 Tylna siedmiobiegowa przerzutka sunrace RDM41 oraz hamulce v-brake w damskim rowerze górskim MTB Woman KROSS Lea 1.1 SR

Osprzęt do każdego terenu

KROSS Lea 1.1 SR to doskonały wybór dla każdego szukającego roweru uniwersalnego. Sprawdzony napęd z 21 przełożeniami zapewnia bezproblemową i tanią eksploatację. Tylna przerzutka Sunrace to trwała i sprawdzona konstrukcja, która zapewnia płynną i responsywną zmianę przełożeń również w trudniejszym terenie.
Za pewne i przewidywalne hamowanie odpowiadają hamulce v-brake, które oferują wysoką siłę hamowania niezależnie od aktualnych warunków atmosferycznych. Są lżejsze, dużo prostsze i tańsze w eksploatacji niż hamulce tarczowe, a również potrafią skutecznie zatrzymać rower.

 Aluminowa rama, amortyzowany widelec Zoom Forgo 565 o skoku 80mm oraz opony o szerokości 2,1 cala w damskim rowerze górskim MTB Woman KROSS Lea 1.1 SR

Technologie wspierające Cię w Twoich podróżach rowerowych

Rama KROSS Lea 1.1 SR została wykonana z aluminium 6061. Ten specjalny stop aluminium sprawia, że rower jest sztywny i odporny na złamania. Jednocześnie, jest to stosunkowo lekki materiał, który może zaskoczyć niejednego rowerzystę swoimi właściwościami. Rama jest malowana proszkowo, co przekłada się na trwałość malowania oraz odporność lakieru na uszkodzenia mechaniczne.
Amortyzowany widelec ze skokiem 80 mm zapewnia wysoką kulturę pracy oraz doskonałe tłumienie wibracji powstających podczas jazdy po nierównej i wyboistej nawierzchni.
* Najmniejszy rozmiar ramy (DXXS) nie posiada otworów montażowych na koszyk do bidonu.


Rama i widelec

Materiał Ramy ALUMINIUM PERFORMANCE WOMEN GEOMETRY
WIDELEC KROSS
Skok widelca 80mm
TYLNY AMORTYZATOR BRAK
SKOK TYLNEGO AMORTYZATORA BRAK
Wykończenie lakieru połysk
Kolor ramy biały

Napęd

PRZERZUTKA PRZÓD SHIMANO TOURNEY TZ500
PRZERZUTKA TYŁ SUNRACE RDM41
MANETKI SHIMANO TOURNEY RS36
KORBA WHEEL TOP
KORONKI 42T-34T-24T/170MM
KASETA / WOLNOBIEG SUNRACE MFM2A
ZAKRES KASETY/WOLNOBIEGU 14-28T
ILOŚĆ PRZEŁOŻEŃ 21
SUPORT FP-B902
ŁAŃCUCH YBN S50

Koła

PIASTA PRZÓD GL-B01F-QR
PIASTA TYŁ GL-B01R
OBRĘCZE KROSS ALUMINIUM 559X19
OPONY WANDA P1255 26X2,1

Hamulce

HAMULEC PRZÓD V-BRAKE
HAMULEC TYŁ V-BRAKE
DŹWIGNIE HAMULCA ALUMINIUM
TARCZE HAMULCOWE BRAK
Tarcze hamulcowe tył BRAK

Komponenty

KIEROWNICA ALUMINIUM 640 MM 31.8
WSPORNIK KIEROWNICY ALUMINIUM 60MM/31,8/7°
SIODŁO KROSS
STERY FP-H863 O1-1/8"
CHWYTY HERMANS
PEDAŁY TWORZYWO

System e-bike

SILNIK BRAK
BATERIA BRAK
WYŚWIETLACZ BRAK

Rozmiar damski czy męski?

Wybrane modele KROSS występują w wersjach damskich i męskich. Jak odróżnić te wersje? Damskie rozmiary/ramy wyróżnione są w tabeli doboru ramy („Jak dobrać rozmiar ramy”) literą „D” poprzedzającą literę z rozmiarem i tak np. DM (17’) 28” oznacza rower dla Pań w rozmiarze M przy wielkości ramy 17 oraz kół 28 cali. Rozmiary bez poprzedzającej litery „D” zwykle oznaczają rozmiar męski lub (w zależności od modelu) uniwersalny (np. modele MTB/MTB XC i inne)

Jak czytać tabele z geometrią ram?

M (19’) 29" – taki zapis oznacza: M – rozmiar ramy wyrażony symbolem, 19’ – rozmiar ramy w calach, a wartość 29” oznacza średnicę koła (obręczy, opony, dętki) wyrażoną w także w calach (zwykle 26, 27,5 oraz 29 cali dla rowerów typu MTB oraz 28 cali dla trekkingowych, miejskich, czy szosowych)

Geometria Lea 1.0

RozmiarDXXS (13') 26"DXS (15') 26"DS (17') 26"DM (19') 26"
Wzrost137-147147-157157-165165-175
Rozmiar kół26"26"26"26"
FS - Rozmiar ramy13151719
ST - Długość rury podsiodłowej330381432483
TT - Efektywna długość górnej rury530545560575
HT - Długość główki ramy115125135145
SA - Kąt rury podsiodłowej72,572,572,572,5
HA - Kąt główki ramy70707070
CS - Długość tylnych widełek430430430430
WB - Baza kół1015103110461062
REACH349361373385
STACK574584593602
BBDROP35353535
Szer. kierownicy640640640640
Wspornik siodła350350350350
Dł. ramienia korby170170170170
Wspornik kierownicy60757590
Waga (kg)ok. 13,3ok. 13,5ok. 13,6ok. 14,2

Oferujemy przesyłkę kurierską oraz odbiór złożonego roweru w punkcie:


Przesyłka kurierska do domu

0 zł Przesyłka kurierska do domu

Rower przygotowany do jazdy bezpłatnie dostarczymy do domu. Wystarczy przekręcić i przykręcić jedynie trzy elementy: kierownicę, siodełko oraz pedały. Uwaga! Do tego mogą być Ci potrzebne dwa proste narzędzia opisane tutaj. Nie wszystkie nasze modele są wyposażone w pedały - prosimy o sprawdzenie przed zakupem.

Dostawa na nastepny dzień roboczy licząc od dnia wysyłki.

Dostawa do punktu odbioru

49 zł Odbiór u naszego dealera

Zamów rower do naszego autoryzowanego salonu, a przygotujemy wybrany przez Ciebie model w 100% do jazdy. Wystarczy wsiąść i rozpocząć wycieczkę.

Przesyłka kurierska do domu

249 zł Przesyłka paletowa - rower złożony na 100%

Dostawa na palecie roweru gotowego do jazdy. Zdejmij go z palety i ruszaj w trasę. Nie wszystkie nasze modele są wyposażone w pedały - prosimy o sprawdzenie przed zakupem.

W przypadku rowerów o wartości 14999zł dostawa jest bezpłatna.

Dostawa na nastepny dzień roboczy licząc od dnia wysyłki.

Ubezpieczenie rowerów Kross w Compensie online w 30 sekund. Szosa? Gravel? Full? Pamiętaj o ochronie. Polisę możesz nabyć 7 dni od zakupu!
Dlaczego warto?

Brak udziału własnego

W ubezpieczeniu Compensy nie ma udziału własnego w sytuacji szkody

Atrakcyjne warunki

Odszkodowanie wyliczamy zawsze w oparciu o wartość Twojego roweru z dnia jego zakupu.

Suma ubezpieczenia

Częściowe naprawy lub wypłaty odszkodowań nie pomniejszają sumy ubezpieczenia

Składka

Koszt ubezpieczenia roweru zależy wyłącznie od jego wartości. Dla roweru o wartości 2.000 zł składka roczna to 112zł.

Kradzież
i rabunek

Ubezpieczenie działa w następujących przypadkach:
- Kradzież roweru z ulicy, np. ze stojaka, do którego jest przypięty rower,
- Rabunek na ulicy w sytuacji zagrożenia pobiciem,
- Włamanie do komórki lokatorskiej, rowerowni, piwnicy, mieszkania lub z balkonu.
- Kradzież po wypadku drogowym z udziałem rowerzysty.

Uszkodzenie

- Gdy nieumyślne uszkodzisz rower w trakcie jazdy, np. stracisz równowagę i przewrócisz się wraz z rowerem.

- Gdy uszkodzisz rower w wypadku drogowym, np. zderzysz się z innym rowerzystą lub innym pojazdem.

- Gdy rower zostanie uszkodzony przez kogoś na ulicy.

Rekomendowane produkty

LEA 1.0
Górskie / MTB WOMAN / 2023
1 599
LEA 3.0
Górskie / MTB WOMAN / 2023
2 299
LEA 3.0
Górskie / MTB WOMAN / 2023
2 299
LEA 2.0
Górskie / MTB WOMAN / 2023
1 799
Lea Boost 2.0 349 WH
Ebike / EBIKE MTB / 2023
7 999
LEA 2.0 SR
Górskie / MTB WOMAN / 2023
1 499
LEA 1.0 SR
Górskie / MTB WOMAN / 2023
1 299
Evado 2.0
Turystyczne / CROSS / 2023
1 999
Evado 2.0 damski
Turystyczne / CROSS / 2023
1 899
Evado 2.0 SK
Turystyczne / CROSS / 2023
1 899
Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się i otrzymuj najświeższe informacje na temat nowych modeli marki KROSS, aktualnych promocji i sukcesów drużyny KROSS ORLEN Cycling Team.
  • FORMY PŁATNOŚCI
    • 2021-07-07 2021-07-07
  • FORMY DOSTAWY
    • Kurier, dealer, paczkomaty Kurier, dealer, paczkomaty
  • USŁUGI
    • Dożywotnia gwarancja, serwis mobilny, raty 0% Dożywotnia gwarancja, serwis mobilny, raty 0%
  • DOBIERZ ROWER

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.