Każda rama KROSS objęta jest standardową 2-letnią gwarancją producenta. Możesz jednak przedłużyć ochronę ramy stalowej lub aluminiowej dożywotnio. Czytaj więcej >
.
Produkt niedostępny

DARMOWA DOSTAWA

NOWOŚĆ
KOLEKCJA 2021
.
0/5

LEA BOOST 1.0 500

Cena
9 999
Oblicz ratę w BNP Paribas.
30lat
Wersje kolorystyczne:

czarny / grafitowy połysk

LEA BOOST 1.0 500
DXXS (13") 27,5"
DXS (15") 27,5"
DS (17") 29"
DM (18") 29"
Powiadom o dostępności

KROSS LEA BOOST SE 1.0

Czasem każda z nas potrzebuje odpoczynku i odrobiny schronienia od cywilizacji. Rower elektryczny KROSS Lea Boost SE 1.0 to odpowiedź na te pragnienia. Dzięki temu rowerowi będziesz mogła uzyskać specjalną przepustkę do wolności i relaksu z dala od ludzi, bez potrzeby poświęcenia niezliczonych godzin na trening. Elektryczne wspomaganie, wysokiej jakości komponenty oraz wygodna geometria to tylko kilka z licznych zalet tego roweru.

Moc elektrycznego silnika

KROSS Lea Boost SE 1.0 to rower elektryczny w pełnym tego słowa znaczeniu. Wyposażyliśmy ją w silnik Shimano STEPS-E8000, wspierający Cię mocą 250 Watów oraz momentem obrotowym 70 Nm. Dzięki niemu bez problemu pokonasz najbardziej strome podjazdy, a rozwinięcie prędkości 25 km/h w trakcie wycieczki rowerowej nie będzie dla Ciebie niczym trudnym. Wydajna bateria Shimano BT-E8010 o pojemności 500Wh pozwoli Ci na pokonanie nawet 100 kilometrów bez potrzeby jej ładowania. Teraz, w wyborze celu wycieczki tylko wyobraźnia będzie mogła ograniczyć Twoją chęć podróżowania. Dzięki wyświetlaczowi Shimano SC-E8000 będziesz mogła także monitorować wszystkie parametry Twojej jazdy. Dowiesz się z niego na temat aktualnego stanu baterii, wybranego trybu wspomagania czy prędkości z jaką jedziesz. To tylko część z informacji, które ten komputerek pokładowy jest w stanie Ci przedstawić.

Osprzęt dostosowany do Twoich potrzeb

KROSS Lea Boost SE 1.0 posiada także klasyczny napęd, dzięki któremu możliwe jest zmienianie przełożeń. Umożliwia to wysokiej klasy, tylna przerzutka Shimano M6000 obsługująca 10 biegów. Dzięki nim, nawet w razie wyczerpania baterii, będziesz w stanie komfortowo jechać po płaskich trasach oraz pokonywać wzniesienia, które staną Ci na drodze. Dla Twojego bezpieczeństwa wykorzystaliśmy hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano Deore M6100. Wraz z dźwigniami oraz tarczami hamulcowymi z grupy Deore, w które wyposażony jest rower KROSS Lea Boost SE 1.0, tworzą one doskonały system zapewniający dużą siłę hamowania, która pomoże w bezpiecznym zatrzymaniu się w każdych warunkach.

KROSS Lea Boost SE 1.0 to także wysokiej jakości koła, które w zależności od wybranego modelu posiadają średnicę 27,5 lub 29 cali. Niezależnie jednak od wybranego rozmiaru zapewniają one doskonałe doznania z pokonywania kolejnych kilometrów, a w połączeniu z oponami Schwalbe Rapid Rob o szerokości 2,25 cala, umożliwią jazdę w każdym terenie oraz warunkach pogodowych.

Aluminiowa rama wysokiej jakości

KROSS Lea Boost SE 1.0 został wykonany z wysokiej klasy aluminium superliteStop ten dzięki obróbce termicznej odznacza się wysoką sztywnością i wytrzymałością na przeciążenia, będąc przy tym niesłychanie lekkim. Dla zwiększenia efektywności, w miejscach najmniej narażonych na działanie sił jest dodatkowo potrójnie cieniowany, a w miejscach newralgicznych - wzmocniony. Stop ten, dzięki obróbce termicznej, charakteryzuje się wysoką sztywnością i wytrzymałością na przeciążenia. Dodatkowo, w najmniej narażonych miejscach rurki ramy są potrójnie cieniowane dla zmniejszenia jej masy. Każda rama jest także poddawana procesowi znanemu jako hydroformowanie. Pozwala nam to na uzyskanie lżejszych konstrukcji charakteryzujących się wyższą wytrzymałością oraz precyzją wykonania.


Uwaga: W przypadku korzystaniu z licznika bezprzewodowego zamontowanego na rowerze elektrycznym, mogą występować zakłócenia pracy wybranych funkcji licznika przy pracy elementów elektrycznych roweru. Do roweru elektrycznego sugerujemy zakup licznika przewodowego.


Przeczytaj na blogu, dlaczego eBike to doskonały wybór





  •  Stop ten dzięki obróbce termicznej odznacza się wysoką sztywnością i wytrzymałością na przeciążenia, będąc przy tym niesłychanie lekkim. Dla zwiększenia efektywności, w miejscach najmniej narażonych na działanie sił jest dodatkowo potrójnie cieniowany, a w miejscach newralgicznych - wzmocniony.
  •  Wewnętrzne prowadzenie kabli wydłuża żywotność linek i pancerzy chroniąc je przed błotem, piachem czy deszczem.
  •  W celu maksymalnej ochrony naszych ram stworzyliśmy system wymiennych haków, które w razie uszkodzenia można łatwo i szybko wymienić. Aby ograniczyć możliwość uszkodzenia ramy do minimum gwinty umieszczamy na haku lub na specjalnej nakrętce.
  •  Hamulce tarczowe gwarantują nam dużą siłę hamowania i dobrą modulację nawet w najcięższych warunkach pogodowych, a ich żywotność jest znacznie dłuższa niż hamulców tradycyjnych.
  •  Precyzja hamowania wzrasta dzięki wyeliminowaniu zbędnych przejściówek co wpływa na sztywność połączenia między ramą a zaciskiem. Lepsze odprowadzanie ciepła wydłuża żywotność hamulca i poprawia efektywność jego działania.
  •  Precyzyjna technika wygładzania spawu, która podnosi estetykę konstrukcji bez negatywnego wpływu na jej wytrzymałość.

Rama i widelec

Wykończenie lakieru połysk
Materiał Ramy ALUMINIUM SUPERLITE
WIDELEC SR SUNTOUR XCR 32 RL COIL
Skok widelca 100mm
TYLNY AMORTYZATOR BRAK
Skok tylnego amortyzatora BRAK

Napęd

PRZERZUTKA PRZÓD BRAK
PRZERZUTKA TYŁ SHIMANO DEORE M6000
MANETKI SHIMANO DEORE M6000
KORBA SHIMANO STEPS
Koronki 38T
KASETA / WOLNOBIEG SHIMANO DEORE M4100
Zakres kasety / wolnobiegu 11-42T
ILOŚĆ PRZEŁOŻEŃ 10
SUPORT BRAK
ŁAŃCUCH SHIMANO E6090

Koła

PIASTA PRZÓD SHIMANO TX505
PIASTA TYŁ SHIMANO TX505
OBRĘCZE KROSS
OPONY SCHWALBE RAPID ROB 29X2.25

Hamulce

HAMULEC PRZÓD SHIMANO DEORE M6100
HAMULEC TYŁ SHIMANO DEORE M6100
DŹWIGNIE HAMULCA SHIMANO DEORE M6100
TARCZE HAMULCOWE SHIMANO DEORE RT64 (180)

Komponenty

KIEROWNICA ALUMINIUM 660 MM 31.8
WSPORNIK KIEROWNICY ALUMINIUM 90MM/31,8
SIODŁO JUSTEK 2064
WSPORNIK SIODŁA ALUMINIUM 27,2x350
STERY FP-H863 O1-1/8"
CHWYTY KROSS SCALE
Korki kierownicy Kross
PEDAŁY BRAK

System e-bike

SILNIK SHIMANO E8000
Umiejscowienie silnika Centralne
Moc silnika 250W
BATERIA SHIMANO BT-E8010 500Wh
Producent baterii SHIMANO BT-E8010
Umiejscowienie baterii Półzintegrowana
Pojemność znamionowa baterii Ah/Wh 14Ah / 504Wh
Napięcie znamionowe 36V
Ładowarka 36V / 4A
Ogniwa Li-Ion
Czas ładowania do 80% (h) 2,5
Czas ładowania do 100% (h) 5
Zasięg [km] 85
Przewidywana żywotność powyżej 60% pojemności( ilość cykli ładowania) 1000
Wskaźnik poziomu naładowania Tak
Zamek baterii Tak
Tryby wspomagania Boost, Trail, Eco
Walk-Assist Tak
Wejście USB Nie
WYŚWIETLACZ SHIMANO SC-E8000
Licznik rowerowy Tak
Spełniania normy UE dotyczącą rowerów elektrycznych EN15194/EPAC/ISO4210-2 Tak

Informacje dodatkowe

Waga [kg] XXS: 20.2 kg; XS: 20.2 kg; S: 20.5 kg; M: 20.6 kg

Rozmiar damski czy męski?

Wybrane modele KROSS występują w wersjach damskich i męskich. Jak odróżnić te wersje? Damskie rozmiary/ramy wyróżnione są w tabeli doboru ramy („Jak dobrać rozmiar ramy”) literą „D” poprzedzającą literę z rozmiarem i tak np. DM (17’) 28” oznacza rower dla Pań w rozmiarze M przy wielkości ramy 17 oraz kół 28 cali. Rozmiary bez poprzedzającej litery „D” zwykle oznaczają rozmiar męski lub (w zależności od modelu) uniwersalny (np. modele MTB/MTB XC i inne)

Jak czytać tabele z geometrią ram?

M (19’) 29" – taki zapis oznacza: M – rozmiar ramy wyrażony symbolem, 19’ – rozmiar ramy w calach, a wartość 29” oznacza średnicę koła (obręczy, opony, dętki) wyrażoną w także w calach (zwykle 26, 27,5 oraz 29 cali dla rowerów typu MTB oraz 28 cali dla trekkingowych, miejskich, czy szosowych)

Geometria LEA BOOST 1.0 500

RozmiarDXXS (13') 27,5"DXS (15') 27,5"DS (17') 29"DM (18') 29"
Wzrost148-158158-165165-172172-180
Rozmiar kół27,5"27,5"29"29"
FS - Rozmiar ramy13151718
ST - Długość rury podsiodłowej343390445445
TT - Efektywna długość górnej rury552566565565
HT - Długość główki ramy100115110110
SA - Kąt rury podsiodłowej73747474
HA - Kąt główki ramy68686868
CS - Długość tylnych widełek429430454454
WB - Baza kół1078109311131113
REACH385395390390
STACK583595609609
BBDROP55555555
Szer. kierownicy660660660660
Wspornik siodła250300350350
Dł. ramienia korby - - - -
Wspornik kierownicy80808090
Waga (kg)20,220,220,520,6

Oferujemy przesyłkę kurierską oraz odbiór złożonego roweru w punkcie:


Przesyłka kurierska do domu

0 zł Przesyłka kurierska do domu

Rower przygotowany do jazdy bezpłatnie dostarczymy do domu. Wystarczy przekręcić i przykręcić kierownicę oraz pedały. Uwaga! Do tego mogą być Ci potrzebne dwa proste narzędzia opisane tutaj. Nie wszystkie nasze modele są wyposażone w pedały - prosimy o sprawdzenie przed zakupem.

Dostawa na nastepny dzień roboczy licząc od dnia wysyłki.

Dostawa do punktu odbioru

0 zł Odbiór u naszego dealera

Zamów rower do naszego autoryzowanego salonu, a przygotujemy wybrany przez Ciebie model w 100% do jazdy. Wystarczy wsiąść i rozpocząć wycieczkę.

Wybierz ochronę, którą chcesz zamówić razem z produktem.

Program wszechstronnej ochrony roweru i rowerzysty składa się z czterech elementów

Casco

Ubezpieczenie od kradzieży lub zniszczenia roweru

OC

Pokrycie szkód majątkowych wyrządzonych osobom trzecim - osobowych jak i rzeczowych

NNW

Odszkodowanie za doznany uraz podczas jazdy na rowerze

Bagaż

Pokrycie strat związanych ze zniszczeniem lub utratą bagażu

Ochrona
roweru

Obejmuje wszystkie rodzaje rowerów, w tym elektryczne, triathlonowe a także składaki. Ubezpieczycie wypłaci odszkodowanie nawet do 20 tys. zł w razie:
- kradzieży, także z ulicy, (warunkiem jest przypięcie roweru) oraz pomieszczeń zamkniętych na klucz w tym także podziemnych parkingów,
- uszkodzenia lub zniszczenia roweru,
- dodatkowo można ubezpieczyć także bagaż.

Ochrona
rowerzysty

Obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków podczas jazdy rowerem. PZU wypłaci odszkodowanie w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu nawet do sumy 200 tys. zł.

Polisa chroni także finanse rowerzysty. W ramach polisy OC ubezpieczyciel wypłaci osobie trzeciej odszkodowanie, nawet do sumy 200 tys. zł, jeśli ubezpieczony wyrządził jej szkodę.

Assistance - razem z ubezpieczeniem rowerzysta otrzyma od nas pakiet usług pomocowych. PZU zorganizuje np. wizytę domową lekarza czy osobę, która zrobi zakupy czy zaopiekuje się zwierzętami.

Rekomendowane produkty

HEXAGON BOOST 3.0 500
Ebike / EBIKE MTB / 2021
7 999
HEXAGON BOOST 1.0 396
Ebike / EBIKE MTB / 2021
4 799
HEXAGON BOOST 1.0 522
Ebike / EBIKE MTB / 2021
5 199
SOIL BOOST 1.0 630
Ebike / EBIKE MTB / 2021
16 999
SOIL BOOST 2.0 630
Ebike / EBIKE MTB / 2021
19 999
LEVEL BOOST 1.0 418
Ebike / EBIKE MTB / 2021
8 999
LEVEL BOOST 2.0 500
Ebike / EBIKE MTB / 2021
11 999
LEVEL BOOST 3.0 630
Ebike / EBIKE MTB / 2021
14 499
LEA BOOST 3.0 630
Ebike / EBIKE MTB / 2021
12 999
Level Boost SE 1.0 2019
Ebike / EBIKE MTB / 2019
7 999
9 999
Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się i otrzymuj najświeższe informacje na temat nowych modeli marki KROSS, aktualnych promocji i sukcesów drużyny KROSS ORLEN Cycling Team.
  • FORMY PŁATNOŚCI
    • 2021-07-07 2021-07-07
  • FORMY DOSTAWY
    • Kurier, dealer, paczkomaty Kurier, dealer, paczkomaty
  • USŁUGI
    • Dożywotnia gwarancja, serwis mobilny, raty 0% Dożywotnia gwarancja, serwis mobilny, raty 0%

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.