Menu

Każda rama KROSS objęta jest standardową 2-letnią gwarancją producenta. Możesz jednak przedłużyć ochronę ramy stalowej lub aluminiowej dożywotnio. Czytaj więcej >
.
KOLEKCJA 2023
5/5

Esprit 5.1

Cena
3 299
Oblicz ratę w BNP Paribas.
Oblicz ratę w Alior Bank.
Wersje kolorystyczne:

czarny / grafitowy / biały mat

Esprit 5.1

Proszę wybrać rozmiar

S (17") 29"
M (19") 29"
L (21") 29"

Twój rozmiar jest niedostępny?

Powiadom o dostępności

KROSS ESPRIT 5.1

Szukasz wygodnego i szybkiego roweru górskiego? Który pozwoli Ci na start w pierwszym wyścigu MTB, ale którego głównym zadaniem będzie rozrywka? Poznaj rekreacyjny rower MTB KROSS GO Esprit 5.1, który nie tylko pozwoli Ci na weekendowe wycieczki oraz spokojną jazdę po leśnych bezdrożach, ale który dzięki zastosowanemu osprzętowi pozwoli Ci także na sportową, bardziej agresywną jazdę. To doskonałe rozwiązanie jeśli szukasz roweru, który spełni wszystkie Twoje wymagania.

Poznaj zalety KROSS Esprit 5.1 

KROSS Esprit 5.1 to 20 biegów, które pozwalają płynną i wygodną jazdę w każdym terenie. Wyposażony jest w wysokiej klasy osprzęt Shimano - tylną przerzutkę Shimano XT T8000 obsługującą 10 przełożeń oraz przednią Shimano Deore M6025, która obsługuje dwurzędową korbę Shimano M4100. Ponadto tylna przerzutka wykorzystuje technologię Shadow, dzięki czemu jest mniej narażona na uszkodzenia w razie upadku.

KROSS Esprit 5.1 pomimo swojego rekreacyjnego charakteru to rower górski, dlatego zastosowaliśmy w nim hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano MT-200, które oferują dużą moc hamowania oraz duży zakres jej modulacji. Pozwolą Ci one na zapanowanie nad rowerem w każdych warunkach. Amortyzator SR Suntour SF14-XCM o skoku 100 milimetrów to uniwersalny widelec, który uprzyjemni jazdę po niesprzyjającym terenie czy po nierównej nawierzchni.

Rower został wyposażony w 29 calowe koła, które sprawnie pokonają wszystkie przeszkody. Opony Schwalbe Smart Sam o szerokości 2,1 cala zapewniają niskie opory toczenia oraz wysoką przyczepność w każdych warunkach.

Lekki i sztywny rower górski

Aluminiowa rama KROSS Esprit 5.1 sprawia, że jest to rower lekki i sztywny. Posiada on wygodną geometrię, która umożliwia przyjęcie zrelaksowanej pozycji za kierownicą.

Całość uzupełniają lekkie i wytrzymałe komponenty z aluminium - sztyca, mostek i kierownica.

Rama i widelec

Wykończenie lakieru matowy
Materiał Ramy ALUMINIUM
WIDELEC SR SUNTOUR SF14-XCM
Skok widelca 100mm
TYLNY AMORTYZATOR BRAK
SKOK TYLNEGO AMORTYZATORA BRAK

Napęd

PRZERZUTKA PRZÓD SHIMANO DEORE M6025
PRZERZUTKA TYŁ SHIMANO DEORE XT T8000
MANETKI SHIMANO DEORE M6000
KORBA SHIMANO M4100
KASETA / WOLNOBIEG SHIMANO HG50
ZAKRES KASETY/WOLNOBIEGU 11-36T
ILOŚĆ PRZEŁOŻEŃ 20
SUPORT SHIMANO BSA BB52
ŁAŃCUCH SHIMANO HG54

Koła

PIASTA PRZÓD GL-B43F-DS
PIASTA TYŁ GL-B43R-DS
OBRĘCZE KROSS
OPONY 29"x2,1"

Hamulce

HAMULEC PRZÓD SHIMANO MT200
HAMULEC TYŁ SHIMANO MT200
DŹWIGNIE HAMULCA SHIMANO MT200
TARCZE HAMULCOWE SHIMANO DEORE RT56 (160)
Tarcze hamulcowe tył SHIMANO DEORE RT56 (160)

Komponenty

SIODŁO VELO VL-1353
STERY FP-H816 O1-1/8"
CHWYTY KROSS
PEDAŁY FP-917N

System e-bike

SILNIK BRAK
BATERIA BRAK
WYŚWIETLACZ BRAK

Rozmiar damski czy męski?

Wybrane modele KROSS występują w wersjach damskich i męskich. Jak odróżnić te wersje? Damskie rozmiary/ramy wyróżnione są w tabeli doboru ramy („Jak dobrać rozmiar ramy”) literą „D” poprzedzającą literę z rozmiarem i tak np. DM (17’) 28” oznacza rower dla Pań w rozmiarze M przy wielkości ramy 17 oraz kół 28 cali. Rozmiary bez poprzedzającej litery „D” zwykle oznaczają rozmiar męski lub (w zależności od modelu) uniwersalny (np. modele MTB/MTB XC i inne)

Jak czytać tabele z geometrią ram?

M (19’) 29" – taki zapis oznacza: M – rozmiar ramy wyrażony symbolem, 19’ – rozmiar ramy w calach, a wartość 29” oznacza średnicę koła (obręczy, opony, dętki) wyrażoną w także w calach (zwykle 26, 27,5 oraz 29 cali dla rowerów typu MTB oraz 28 cali dla trekkingowych, miejskich, czy szosowych)

Geometria ESPRIT 5.1

RozmiarS (17') 29"M (19') 29"L (21') 29"
Wzrost174-180180-188188-195
Rozmiar kół29"29"29"
FS - Rozmiar ramy171921
ST - Długość rury podsiodłowej432483534
TT - Efektywna długość górnej rury590610630
HT - Długość główki ramy110120130
SA - Kąt rury podsiodłowej72,572,572,5
HA - Kąt główki ramy70,570,570,5
CS - Długość tylnych widełek443443443
WB - Baza kół108511051125
REACH395412429
STACK637647656
BBDROP636363
Szer. kierownicy700720720
Wspornik siodła350350400
Dł. ramienia korby175175175
Wspornik kierownicy9090100
Waga14,581515,2

Oferujemy przesyłkę kurierską oraz odbiór złożonego roweru w punkcie:


Przesyłka kurierska do domu

0 zł Przesyłka kurierska do domu

Rower przygotowany do jazdy bezpłatnie dostarczymy do domu. Wystarczy przekręcić i przykręcić jedynie trzy elementy: kierownicę, siodełko oraz pedały. Uwaga! Do tego mogą być Ci potrzebne dwa proste narzędzia opisane tutaj. Nie wszystkie nasze modele są wyposażone w pedały - prosimy o sprawdzenie przed zakupem.

Dostawa na nastepny dzień roboczy licząc od dnia wysyłki.

Dostawa do punktu odbioru

0 zł Odbiór u naszego dealera

Zamów rower do naszego autoryzowanego salonu, a przygotujemy wybrany przez Ciebie model w 100% do jazdy. Wystarczy wsiąść i rozpocząć wycieczkę.

Program powszechnej ochrony roweru i rowerzysty w PZU już od 58 zł za sezon!
Program składa się z czterech elementów:

Casco

Ubezpieczenie od kradzieży lub zniszczenia roweru

OC

Pokrycie szkód majątkowych wyrządzonych osobom trzecim - osobowych jak i rzeczowych

NNW

Odszkodowanie za doznany uraz podczas jazdy na rowerze

Bagaż

Pokrycie strat związanych ze zniszczeniem lub utratą bagażu

Ochrona
roweru

Obejmuje wszystkie rodzaje rowerów, w tym elektryczne, triathlonowe a także składaki. Ubezpieczycie wypłaci odszkodowanie nawet do 20 tys. zł w razie:
- kradzieży, także z ulicy, (warunkiem jest przypięcie roweru) oraz pomieszczeń zamkniętych na klucz w tym także podziemnych parkingów,
- uszkodzenia lub zniszczenia roweru,
- dodatkowo można ubezpieczyć także bagaż.

Ochrona
rowerzysty

Obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków podczas jazdy rowerem. PZU wypłaci odszkodowanie w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu nawet do sumy 200 tys. zł.

Polisa chroni także finanse rowerzysty. W ramach polisy OC ubezpieczyciel wypłaci osobie trzeciej odszkodowanie, nawet do sumy 200 tys. zł, jeśli ubezpieczony wyrządził jej szkodę.

Assistance - razem z ubezpieczeniem rowerzysta otrzyma od nas pakiet usług pomocowych. PZU zorganizuje np. wizytę domową lekarza czy osobę, która zrobi zakupy czy zaopiekuje się zwierzętami.

Rekomendowane produkty

Esprit 1
Górskie / MTB / 2022
1 699
Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się i otrzymuj najświeższe informacje na temat nowych modeli marki KROSS, aktualnych promocji i sukcesów drużyny KROSS ORLEN Cycling Team.
  • FORMY PŁATNOŚCI
    • 2021-07-07 2021-07-07
  • FORMY DOSTAWY
    • Kurier, dealer, paczkomaty Kurier, dealer, paczkomaty
  • USŁUGI
    • Dożywotnia gwarancja, serwis mobilny, raty 0% Dożywotnia gwarancja, serwis mobilny, raty 0%

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.